Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a lucernamagot csak úgy...

Ha a lucernamagot csak úgy elszórom a kertben lesz belőle valami?

Figyelt kérdés
Jelenleg leginkább csak tarack van, nagyon sok munka lenne kitakarítani. Vettem egy kis lucernamagot, akkor sincs katasztrófa ha nem lesz belőle semmi, de gondoltam egyszerűsítenék.
2019. ápr. 12. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos ki fog kelni itt-ott.de a tarack között nrm. Igazán el meg
2019. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tarack kegyetlen gyom. Ha olyan helyen van a kerted, ahol szabad totális gyomirtót használni, akkor előbb irtsd ki vele a tarackot. Ne akkor alkalmazd, amikor eső várható, se ne szeles időben, mert az eső átmoshatja a szomszédoz, ill. a szél átviheti hozzá! A szer céduláján rajta van (eladó is ad tanácsot) mennyi ideig hat a szer. Ennek lejárta után veszélytelenül vethetsz bele bármit.
2019. ápr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy mit ültetsz és nem a lucerna kell, hanem tarack gyérítés, akkor napraforgó. Azt nem szereti a tarack.

A mai, levélen felszívódó gyomirtók nagyon jól kiirtják.

2019. ápr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Régen nyugdíjas vagyok, de a napraforgót csak most hallottam. Belegondolva, célravezető lehet. Gond talán csak a kóróval lenne, hogyan megsemmisíteni, ha eltüzelni nem szabad/-na.

Célravezetőbbnek látom a gyomirtót. Kaphatók keskenylevelű gyomok elleni szerek a Gazdaboltokban.

2019. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Szinte semmi sem fog nőni a gyom között amíg ki nem irtod. Be kell szántani, utána tudsz bele bármi hasznosat ültetni.
2019. ápr. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 miért kéne a napraforgó kóróját (vagy bármit elégetni??? Ezt soha nem értettem.

Ha nincs 3-4 nm hely egy komposztáló boglyának, akkor bele kell ásni a földbe.

2019. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt 6-os,

a napraforgókórót egy mezőgazdász-szakember sosem komposztálja, ahogy a fenyőleveleket sem. Ugyanezen okból nem ássa a földbe sem. Az okot talán megtalálod az interneten, vagy érdeklődj egy szakembertől.

2019. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!