Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magyarországon lehet kapni...

Magyarországon lehet kapni fűnyírókra nagyobb fűgyűjtő kosarat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan már két éve áttértem az elektromos fűnyíróról benzinesre és ó te.. A világot nem váltom meg vele, de ég és föld a különbség. A géppel hihetetlenül meg vagyok elégedve, kb. levegővel megy benzin helyett és eddig nem tudtam olyan gazba tolni ami kihívást jelentett volna. A problémám az lenne, hogy a fűgyűjtő kosara csak 46-50 liter között van és (főleg ősszel) a falevelek, susnyás miatt nagyon gyorsan megtelik.. Szeretném bővíteni az űrtartalmát, de a legjobb az lenne, hogy ha vehetnék valamilyen univerzális gyűjtőt hozzá ami akár duplája is.. Szerintem nem lenne probléma a gépnek, mert ha kosár nélkül használom felnyitott fedéllel, akkor brutálisan messzire kb. 1,5 méterre lövi ki a füvet, ágdarabokat stb.. Ha esetleg ti találkoztatok valamilyen megoldással légyszi mindenképp kommenteljetek.

2019. ápr. 19. 13:57
 1/3 Molyolo ***** válasza:

Szerintem ha nagyobbat tennél rá gond lenne.

Az eleje fel akarna emelkedni amikor már majdnem tele van

mert az elsőkeréknél a súly plusz a motor súlya úgy van kikalkulálva a gyüjtőhöz.Most nem tudom sima kést használsz-e de ha mulcsozósat használnál apróbbra vágná és nem zavarna ha szétszórná a gép.Én ezért nem gyűjtöm mert mulcsozós kése van a gépemnek oldalra kidobatom.

2019. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A gép az 4 in 1-ként volt hirdetve. Önjáró, magasságállítás 1 karral, mulcsol és a negyedikre már nem emlékszem. A leírás szerint a mulcsoláshoz a fűkosár és a gép között lévő "kidobó nyílást" el kell zárni a géphez adott műanyag kockával... Sajnos oldalra nem tud kidobni. A súllyal szerintem nem lenne probléma, mert a vizes fű súlya sem közelíti meg a gép súlyát.
2019. ápr. 21. 00:19
 3/3 Molyolo ***** válasza:
Sajnos időt kell rá szánnod és elmenni olyan helyre ahol árulják és van is a gépedből és abból a márkából még jó pár típus. És egy nagyobb zsákost rápróbálni a te fajtádra ráilleszthető-e.Mert sajnos sok gyártónál típusonként is más a felfogatás.Az igazi egy nagyobb márkakereskedés vagy márkaszervíz volna. Azért mert ott az emberke felnyálazza a katalógust és megrendeli neked ha talátál rá valót.Én pont tegnap rendeltem a Mcculloch fűkaszűmba és fűnyírómba alkatrészt.Alkatrész katalógusból kinéztem és elüzentem a szervíznek miket rendeljen meg nekem.De neked még nincs meg mit akarsz.
2019. ápr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!