Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom bármekkora hőséget...

Paradicsom bármekkora hőséget kibír, netán szeret?

Figyelt kérdés
Mert akkor az erkélyre ültetnék Hildares nevű egzotikus fajtát.
2019. ápr. 21. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha neves a gyökere ki bírja .
2019. ápr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbát teszek. Eddig semmi nem jött be a nagy meleg miatt.
2019. ápr. 21. 18:16
 3/13 Elektromann ***** válasza:
A lényeg, hogy locsolva legyen. Ha kap elég vizet, akkor szép lesz a növény. Gondolom panel házban jaksz. Ott az jelenti a legnagyobb problémát, hogy a falak felmelegednek, és árad belőlük a hő. Egy bizonyos fokig bírja a paradicsom a meleget, de nem tudom, mennyire lehet neki sok az ottani hő. Tégy egy próbát, lehet, hogy elég vízzel szép termése lesz.
2019. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Társas ház, 4 lakásos. A fekvése nem szerencsés, mert csak délután süt oda a nap, de akkor 60 fok is lehet. Megmértem 5-kor, 37 fok volt.
2019. ápr. 21. 18:41
 5/13 A kérdező kommentje:
2 hatalmas edény van fönn, mert már mindennel próbálkoztam, tujával kezdve.
2019. ápr. 21. 18:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a nagy meleg miatt nem lett semmi? Nem pedig a kevés föld miatt? Hány liter föld jutott egy tőre? Öntözted, tápoldatoztad rendesen?

60 fok nem lehetett, az teljesen kizárt. 45 még talán-talán, bár nem valószínű. Inkább úgy gondolom, hogy a nap rásütött a hőmérődre, felmelegítette, és onnantól már nem a levegő hőmérsékletét mérte, hanem a saját hőmérsékletét. Léghőmérsékletet csak árnyékban lehetséges mérni.

A Hildares német fajta, tehát nyilván nem a forró, aszályos sivatagokra fejlesztették ki, de attól még bírhatja a hőséget, mert nincs kizárva, hogy hőségálló ősökből nemesítették. Mert amúgy a paradicsom elég jól bírja a forró körülményeket.

2019. ápr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A tuja kimondottan víz igényes növény,sokan nem tudják ezt.

Paradicsomnál is mindig a tövéhez szabad a vizet önteni .

2019. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jártál már fóliában ? Ott van még csak igazi forróság.

2 m magasra futtatják a paradicsomot .Illetve fel vannak kötözve

2019. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hogy jártam-e? Harmincvalahány éve van, kezdetben fóliasátram, 20 éve polikarbonát melegházam, ami a téboly határára juttatott. Ha nem lenne internet, soha nem tudom meg, hogy évről évre miért nehezebb, aztán már lehetetlen a paprikatermesztés benne. Amikor már krumpli formájú, kinézetű paprikák termettek csak, rátaláltam a szélesatka kártételre neten, aztán egy szakember is megerősített az általa fölrakott képekkel. Most már csak a váza áll a háznak, de nem tűnnek el a kis tetűatkák, pedig az "írások" szerint csak zárt térben szaporodnak. Már félek előre, mert támadnak.
2019. ápr. 21. 20:18
 10/13 anonim ***** válasza:
A megnevezett fajtát nem ismerem, de azt olvastam, hogy a paradicsom növekedése általában 30° fölött már gátolt. A vízzel ellátottság lényeges. Árnyékoló hálóval csökkenthető a felmelegedés.
2019. ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!