Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tölgyfákat milyen távolságra...

Tölgyfákat milyen távolságra célszerű ültetni, hogy ne akadályozzák egymást, de nem is szellős ligetet szeretnék?

Figyelt kérdés

Sűrű, erdőszerű foltot szeretnék képezni belőlük a telek végében. Persze jó lenne, ha minél előbb záródnának, "még az én életemben", de nem akarom, hogy az egymással versengés lelassítsa a növekedésüket, és szeretem, ha egy fa széltében is tud azért terjeszkedni, van lombja.


Ősszel tettem földbe a makkokat, amik mostanra nagyon szépen csíráztak, de fogalmam sincs, milyen tölgyek (többféle tölgyfaj alól is szedtem különböző küllemű makkokat, Ócsa és Gödöllő környéki erdőkből).


Olvastam, hogy erdőkbe 2 x 2,5 m-re szokták. Ez nekem nagyon szűkösnek hangzik (igaz, még sok telet és nyarat túl kell élniük, és mindnek fog sikerülni).



2019. ápr. 27. 12:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Jav.: és nem mindnek fog sikerülni
2019. ápr. 27. 12:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: sűrűre ülteted azután ahogy nőnek ritkítod.
2019. ápr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha láttál már egy terebélyes tölgyet akor tudod hogy hatalmas hely kell neki 8-9 négyzetméter kb de lehet sűrűbben is ültetni. Nem tudom hány éves vagy de nem a leggyorsabban növő fajt választottad a tölgynek kell legalább 80-120 év mire eléri a vágásfordulóját de igazából több 100 évig növekszik. Ha még fiatal vagy talán megéled mire összezárulnak de nem lesznek igazán nagy fák még.
2019. ápr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Ültesd sürüre a te életedben ritkással nem kell majd foglalkozni.
2019. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2019. ápr. 27. 15:55
 6/8 A kérdező kommentje:

Még néhány kérdés felmerült bennem, miután kiültettem a kis tölgyeket.


Mindegyiket sikerült teljes karógyökérzettel kivenni, bár már most elég mélyre mentek. Viszont ültetéskor ezek a karógyökerek már nem egyenesen mennek lefele, hanem összenyomódnak, tesznek íveket, stb. Ez okozhatja az elhalásokat, leállhat ettől a magoncok fejlődése?


Pont emiatt a karógyökér miatt nem akart tovább várni a kiásásukkal, mert azt már megtapasztaltam, hogy az olyan idősebb csemete-tölgyek csak sínylődnek.


A másik, hogy viszonylag a kezdetektől napsütéshez (félárnyék) is vannak szokva - ha megfelelő a tápanyag- és vízpótlásuk, kibírják, hogy nyáron teljes napon aszalódnak?

2019. máj. 7. 09:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani mindegyik biztos nem fog megmaradni. A tölgy eleve nem vízigényes a kocsányostölgy esetleg. A te helyedben én ugy csináltam volna, hogy egyenesen a kívánt helyre szórtam volna ki/ástam volna be a talajba a makkokat így nem lenne ezzel gond.
2019. máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Sajnos én is ezt szerettem volna, de megvoltak az akadályai a helyben ledugdosásnak. :/ Ráadásul még sosem próbálkoztam előtte makkal, ez volt az első kísérlet, és bár próbáltam egészségeseket gyűjteni, sok volt a határeset, amiről nem tudtam megmondani, hogy valóban ép-e belül. Akkor meglátjuk, hogy alakul ezeknek a sorsa, és újracsinálom, ha kell.

2019. máj. 8. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!