Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nálunk miért nem lehetséges...

Nálunk miért nem lehetséges az hogy olyan minőségű virágot termesszünk mint a hollandok?

Figyelt kérdés
2019. máj. 1. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kellő szaktudással és pénzzel, eszközökkel itt is lehet.

De alapvetően biztosan nem olyan a talaj, és a levegő. Nekik van tengerpartjuk, párásabb a levegő, itt meg hónapokig semmi csapadék, ami persze locsolással ellensúlyozható, de mind tudjuk, hogy az nem ugyanaz.

2019. máj. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mindenki arról beszél hogy a magyar virágok minőségben meg sem közelítik a hollandot ami igaz is.De miért igaz?Nekünk is lehetne ugyan olyan minőségű virágot termelni csak persze nekünk kellenek hozzá olyan eszközök is ami nekik nem!De akkor miért nem vág bele valaki?Nekem csak a pénz van útjában mert a napokban nekiálltam összegyűjteni hogy mire lenne szükségem és hát a végösszegtől a hajam állt az égnek.De azoknak az ára is magasabb!
2019. máj. 1. 13:40
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Lehetséges.


A megoldás, mint oly sokszor, közgazdasági. Minden, hasonlóan nagy hozzáadott értékű és élőmunkaigényes mg-i termék előállítása tőke- és szakértelemigényes.


Megjegyzem, a növényházi vágott virágok előállítása talaj nélküli.

2019. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Láttam több kérdésedet is a témában.


Ott ennek hagyománya van, így nyilván a szaktudás is többet ér. Ott ez egy nemzeti kincs, itthon ilyen a pálinka. :D

Mi nem a virágokban teljesedünk ki.

Itthon nem hiszem, hogy túl komoly az ezirányú képzés, és nem is nagyon veszik komolyan.

Van egy ismerősöm, akinek ez a szakmája, mármint dísznövény-kertész. Nemrég beszélgettünk, és ő márciusra tette az adott növény ültetési idejét, én meg májusra. Mondom, neki ez a szakmája, nekem csak a hobbim. Ő állította, hogy a május már késő, én pedig azt, hogy a március még hideg neki, nem fagytűrő.

Hazajöttem, megnéztem több helyen, május. Szóval ilyen a képzés, hogy a szakmai végzettségűek sincsenek képben, persze ez egyénfüggő is lehet, de én ebből azt szűrtem le, hogy komolytalan a képzés. Mert egyébként ezt az illetőt is érdekli a téma, és kertészkedik, mégis nekem helyesebb információm volt a netről, mint neki, aki ezt tanulta.

2019. máj. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen van két kérdésem is a témában!
2019. máj. 1. 14:58
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

"De akkor miért nem vág bele valaki?"


Aki tud számolni és a virágtermesztéshez is konyít az nem vág bele.

(Évtizedekig voltak virágboltjaim.)

2019. máj. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De mégis miért?A magyarok nem szeretik az igényes,minőségi virágokat?Inkább költenek a gazokra?
2019. máj. 1. 20:38
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Nem gaz az sem, amit máshol megveszel.

Miért kéne fikázni?

Azok is ugyanúgy szép és egészséges növények, csak egy országos áruházláncnak sokkal olcsóbb beszerezni.

És nekik nem csak egy féle termékből kell kitermelni a bérleti díjat meg a dolgozók bérét, ergo kisebb haszonkulccsal tudnak dolgozni.

Te egy virágboltban, vagy bármiféle növényes vállalkozásban ugyanonnakón be tudod szerezni, de csak drágábban tudod eladni.


Nem arról van szó, hogy a magyar embernek ne lenne igénye az esztétikus dolgokra, de ha valamit megkapok olcsóbban, akkor miért adnék érte többet?

Ráadásul egy hétvégi nagybevásárlás alkalmával is meg tudom venni, és ott minden egyebet is megkapok, tehát nagyon ritka eset az, hogy kiffejezetten ilyen boltba menjek. A barkácsáruházakban is nagy a választék, és ott minden egyéb eszköz is kapható.

Szóval most elindulni egy kisvállalkozással, hát szerintem nem egy nyerő ötlet.


A virágboltok is sorra szűnnek meg, mióta van az országban Tesco és a többi kisker lánc.

Ha meg a vágott virágokra gondoltál, amit a mai napig veszünk pl. névnapra, nőnapra, anyák napjára, hát virágosnál 3x annyiba kerül, hülye, aki oda megy.

Bemész az Aldiba, Lidl-be, és a bejáratnál mindig olyan szép tulipán- meg rózsacsokrok vannak, kb 700 Ft-ért.

Én nem hiszem, hogy gaznak kéne nevezned, mert igenis szépek, és bevallom, nem szívesen adnék érte 2-3 ezer ft-ot, mikor úgyis max 3 napig bírja.

2019. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én minden alkalomra ha virágot veszek az utam a virágboltba vezet!Az olyan üzletek ahol mindent is lehet venni ott virágot ne áruljanak.Ugyanis nem törődnek csak a pénzzel!Nekik mindegy hogy meddig marad szép,hogy mennyire néz ki jól csak vegyék meg.Na ezekkel az a baj hogy egy virágkötő sokkal szebb és tartósabb kompozíciót,csokrot tud készíteni mint a tesco aki belerekja egy db celofánba és meg is van oldva!És nem mondam egy szóval sem hogy csúnya mert nem az maga a virág de a csomagolása egyenesen ocsmány és nem is tartós a szépsége!Úgyhogy én inkább kifizetem azt a plusz 1-2ezret minthogy kidobjak feleslegesen 800at merthogy 1-2 nap alatt elhervad a tesco-s amíg a virágüzleti akár egy hétig is szép!
2019. máj. 1. 21:17
 10/16 anonim ***** válasza:

OK, de ez egyelőre csak te vagy, a nagy többség meg a másikat veszi!

Akármennyire is mások a nézeteid, nem te döntesz arról, hogy a boltok mit árulhatnak.

A csomagolás engem soha, de soha nem hat meg, pedig nő vagyok, én nem akarok egy nagy színes papírköteget a vízbe tenni, szerintem egyáltalán nem szép.

Csak maga a virág, természetesen.

Nem igénylem a drága csomagolást, és nem csillogós csomagolópapírért akarok fizetni.

A virág pedig nem lesz tartósabb attól, hogy virágkötő csinál belőle kompozíciót. A bolti is legalább annyira tartós, hisz olyan tartósítószert vagy hormont kapott, amitől pár napot simán kibír.

Szóval vitázhatunk itt napestig, te kérdeztél valamit, szerintem a választ megkaptad, még ha nem is értesz vele egyet. Sok ilyen van, a világ nem úgy működik, ahogy mi szeretnénk, de attól még ez van.

2019. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!