Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagy hülyeség ha csak a fűre...

Nagy hülyeség ha csak a fűre szórom a földet?

Figyelt kérdés
Van egy telek ami kissé hepe hupás, fű és gaz nő rajta, amit rendszeresen fűnyíroval nyírok. nem sok kedvem van az egészet fel kapálni és gazolni, de a talajt szeretném kiegyenlíteni. ehhez akarok rendelni első körben 2,5 köbméter földet. A kérdésem az lenne ha csak a fű tetejére szórom szét a földet ahol szemmel láthatóan kell az nagy hülyeség lenne? ilyen 5-8 cm szint különbségek vannak néhol van ahol több földet szornék le hogy egy nagyobb kb 10 cm szintkülönbséget áthidaljak. Gondot okozhat ha ugymond közte marad a föld? vagy előbb utobb átüti a gaz meg a fű? nincs igazán tervem vele h füvesitsem gyepesitsem, csak szeretném ha egyenletesebb lenne. fűnyíroval nyirom ami épp kinő.
2019. máj. 1. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmezem,hogy most vadfüved(tarack?) van. Ha arra rászórsz, semmi baja nem lesz, a feltöltött részeket is be fogja nőni. De ne csak szórd, hanem döngöld is le rendesen.
2019. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszi. :) csak annyi h nem akarok kapalni elotte nem nagyon szamit h mi van itt es hogy nez ki csak lapos legyen :) mivel szokas dongolni? gondolom ha a 70 kilommal ugralok rajta az nem feltetlen eleg :)
2019. máj. 1. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A legolcsóbb megoldás és nagyjából elégséges az is, ha a 70kg-al "ugrálsz" rajta!

Mert ha ne tömöríted a földet, akkor az idővel tömörödik magától és megint hepehupás lesz.

De beruházhatsz egy ilyenre is, legfeljebb bérdöngölést vállalsz itt-ott néha, mert sűrűn nem lesz rá szükséged ;)

[link]

2019. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, ha gazos a terep. Én legyomírtóztam egyszer az egész 1000 nm-es gazt, veteményes gyanánt, de végül nem lett semmi a tervből. 1-1.5 hónap alatt teljesen visszanőtt a gaz. Csak viszonyításképp írtam.
2019. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!