Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos fűkasza elbír...

Elektromos fűkasza elbír 650m2-nyi gazt?

Figyelt kérdés

30 000-ért látok már pl.: Makita UR3501 -t:


[link]


Szerintetek hány évig fogja bírni, ha 650m2-es telken levő gazt vagdosnám vele?


Mindegy lehet h. nagy a gaz v. kicsi, az élettartam szempontjából?


Sík terület, de 5-nél többször annyira nem szeretném vágni évente.


Azért lenne hasznos infó, mert a pl.: ezen gép használati útmutatójában nem írják hány m2-re jó.


Ha 5 évig bírná, már megérte a 30 000 - és elektromos, nem kell szórakozni javítani, mint a benzinmotort, max damilt venni hozzá.


Köszi.



#fűkasza #elektromos #vajonmegéri?
2019. máj. 7. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Akkor itt is válaszolok :)


A fűkaszát szélek nyírására tervezték, csak valamiért az emberek elkezdték összefüggő nagy területen használni. Tök nehéz vele dolgozni, órákkal tovább tart vele a munka, mint fűnyíróval és az elektromosnak nincs ereje és biztosan nem bír ki 650 nm-t. Oda már benzines kéne, azzal meg az a baj, hogy az egész település azt hallgatja, mert hangosabb és rosszabb hangja van, mint egy fűnyírónak. Meg a mérete miatt ötször annyi ideig fogsz berregni :)


Én azt mondom, hogy a fűkasza nem alkalmas ilyenre és szenvedni fogsz, pláne hogy nem akarod 5-nél többször levágni. Szerintem ha nekiállsz fűkaszálni, a negyed terület után azt mondod, inkább soha nem vágom le :)

2019. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is 1000 W-os van, csak E-FS-1000/38 típusú:

[link]

Szoktam vele akkora területet vágni, sőt a bozótvágó késével még akác sarjakat és vegyes bozótot is egy épület mögötti területen. Kellemesen csalódtam benne mert a gyenge teljesítményűekkel (2-300 W) mások nem voltak megelégedve. Nem cserélném el benzinesre az biztos. Persze egyetlen hátránya a vezetékhez kötöttsége. Meg azt is vedd figyelembe amire az első válaszoló is célzott, hogy ezt tartanod kell és fárasztó, míg egy fűnyírót meg a kerekei tartják. De aki jó kondiban van annak nem gond. Én azért vettem mégis ilyet mert számtalan olyan helyen is használom amihez fűnyíró nem jöhetne szóba.

Azt javaslom hogy ne az általad linkelt képen látható hajlított szárút vegyél ha lehet. Mert forgás közben a tengelye folyamatos hajlító igénybevételnek van kitéve és azt írták valahol egy fórumon hogy idővel anyagkifáradás miatt el szokott törni.

2019. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

650m2 gazt "susnyást" meg se próbálj elektromos kaszával lenyírni


nem arra való

nem fogja bírni

és te se fogod bírni idegekkel

vegyél benzinest!

2019. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fűkaszát ökörség venni egy ekkora sík telekre. Az ilyenre tologatós kell, aztán 2 hetente 3/4 óra alatt kényelmesen letolod az egészet. Mellé esetleg egy akumlátoros szegélynyíróval.


Fűkasza olyan helyre kell mint az én völgyben lévő telkem, 15-30% között változó meredekséggel.


Az álltalad belinkelt makita is szegélynyíró, csak szívni fogsz vele egy ekkora összefüggő területen. Bár a gép bírná, csak te kapsz majd idegbajt. Vagy kell hozzá még egy ember aki felszedi/viszi utánad a hoszabbítót.

2019. máj. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Szerintetek hány évig fogja bírni, ha 650m2-es telken levő gazt vagdosnám vele?"

Az első lomtalanításig talán kitartana, de lehet, hogy hamarabb kihajítanád.

Ez szegélynyíró, fákat és járdaszegélyt körülnyírni.

Ha erős szálú gazok vannak, akkor késsel le lehet kínlódni ilyennel is, de 200 m2 felett már az se nagy buli. Ha puha füvek vannak, akkor ezzel idegbajt kapsz, mert a kés alatt elhajlanak, a damil meg nem elég erős hozzá, mindenképpen csak szálanként tudod vágni vele a füvet.

Ahogy írták, 2 fő csapásirány van: vagy 2 hetente vágod tologatós (önjárós) fűnyíróval, 650 m2 esetén már inkább benzinessel, vagy pedig évi 4-5 alkalommal vágod egy 2 LE feletti benzines fűkaszával. 50 körül már lehet venni olyan kínait, ami ennyi munkára megteszi.

2019. máj. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hecht 1445-öt nézz, az kevésbé keserves tanulópénz, ha nem sikerül ráállni.
2019. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most láttam, hogy van kerékkel is rendelkező fűkasza is.
2019. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!