Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szemzést, oltást mivel kell...

A szemzést, oltást mivel kell lezárni, körbetekerni?

Figyelt kérdés
Próbálkozok szemzéssel és oltással, maga a művelet nem is tűnik ördöngösségnek. Csak azt nem tudom igazán, hogyan kell szakszerűen befejezni.

2019. máj. 18. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Van fenn YouTubeon egy csomó videó. Könnyebb megnézned, mint itt elmagyarázni.

Régen rafiával tekerték körbe. Ma már lehet kapni rá szintetikus anyagot. De láttam videót ahol szigetelő szalaggal zárta le a manus.

2019. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Règen raffiával összehúzták,körbekötőttèk ès szigszalaggal zárták le lègmentesre. Ma már vannak rá kencèk. Sőt, olyan fogó amivel a oltvány szárát megfelelőn èkbe vágja. Kínából olcsóbb lehet.
2019. máj. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet venni rendes nyúlós oltószalagot. Ez a rögzítést és a párazárást is elvégzi. De ebből nem fognak 10 db-ot adni, meg valószínűleg 100-at se, így marad a házi módszer.

A szemzést nem kell lezárni, én csak simán megkötözöm, és kész. Lehet persze szigszalagot tenni rá, ártani nem árt, de nem szükséges, szakkönyvek szerint se. Ilyesmi műanyag raffiát használok, ez zár is valamennyire:

[link]

Az oltásokat megkötöm, erősen meghúzom, és jó nyúlós kínai szigszalaggal lezárom az oltási részt, alulról felfelé tekerve. Az oltócsap tetején a vágást fagéllel lekenem, hogy ott ne párologtasson.

A kötözést nem érdemes semmilyen kencével lekenni, mert utána kínos lesz belőle kibányászni a madzagot, amikor már kezdene bevágni.

(Ma is oltottam 6 szőlőt februárban szedett, hűtőben tárolt oltóvesszővel, részben zöldbe, részben fásba tettem az oltócsapot. Tegnap egyet a másik telken, plusz vagy 7 oltásról leszedtem a kötözőt, amiken már 10 cm körül volt az új hajtás, és kezdett volna bevágni. Ezekre a szigszalagot visszatekertem, de már csak az alany tetejére, hogy ne törjön ki a nemes, mert ilyenkor még nagyon gyenge és törékeny a kallusz.)

2019. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást.
2019. máj. 18. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!