Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan ismerem fel a sárga...

Honnan ismerem fel a sárga színű édesburgonyát?

Figyelt kérdés
Diétámban szerepel a batáta, de sajnos azt, amelyik belül narancssárga, az íze meg sütőtökre hasonlít, utálom(a sütőtököt is.)Néha viszont sikerült olyat vennem, ami belül citromsárga, íze inkább gesztenyére emlékeztet engem.Próbáltam ugyanott, ugyanolyat venni, de sajnos sütőtökös volt. Van valami, ami alapján felismerem ránézésre? Vagy esetleg tudja valaki a pontos fajtáját?

2019. máj. 21. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdekelne engem is. Bár én mindkettőt szeretem.
2019. máj. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontos fajtát csak akkor lehet tudni, ha fel van tüntetve a dobozon. A batátának is olyan sok fajtája van, mint a krumplinak, és szín meg íz tekintetében nagyon eltérnek.

[link]

A citromsárgás belűnek a héja néha nagyon világos, néha meg lilás, de általában nem annyira narancssárga.

Ha biztosra akarsz menni, akkor keresel egy olyant, aminek megvan a "farkából" egy darab, megvárod, hogy az eladó ne nézzen arra, és a körmöddel lekapsz egy darabot a héjból onnan a faroktól, ezzel nem teszed tönkre, de meglátod, milyen belül.

2019. máj. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!


Nem gondoltam, hogy ennyire sok fajta van, így a fajtanévvel tényleg nem megyek sokra. Piacon veszem, de persze az eladó nem tud róla semmit, gondolom, csak megveszi a nagybanin, bármi is legyen az:( Ez a kapirgálás jó ötlet, lehet, hogy kipróbálom, mert egyelőre nincs más lehetőségem, ha biztosra akarok menni. Ahhoz meg elég drága, hogy mindenhol vegyek egyet-egyet próba cseresznye alapon.

2019. máj. 22. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!