Kezdőoldal » Otthon » Kert » A komposztálónkban sok rovar...

A komposztálónkban sok rovar rohangál a komposztban. Ez normális?

Figyelt kérdés

A tavalyi komposzt alja az idén fűszálakkal van tele. Itt-ott penészesnek tűnik. Így felhasználható?

Gyomnövényt is tettünk tavaly a komposztban. Hasznosítható lesz így valaha?



2019. máj. 26. 14:44
 1/6 anonim válasza:
Szia, nekünk rengeteg rovar van körülötte, és még egerek is, mert nem csak fűvet, hanem gyümölcs-zöldség feleslegeket is teszünk bele, de így is hasznosítható.
2019. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Gyomnövényt nem szabad beletenni, mert van amelyik a gyökeréről rögtön szárba megy, vagy a magjait átmenekíted a komposzttal.

A bogarakkal nincs gond.

2019. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zimonyi attila válasza:
A rovar még rendben,teljesen nmormális, de nekem úgy 3 - 4-5 centis fehér csimaszok, vagy pajorok ( nagy vastag kövés kukacok ) mászkálnak benne, mint a villám:)) uborkát akartam ültetni bele, de a feleségem meglátta ezeket és tudtam, hogy nem eszik az uborkából. Nem tudom minek lehet a kezdeménye? Ötlet?
2019. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A komposzt készítés nem abból áll, hogy csak úgy beledobunk mindent. Rendszeresen át kell forgatni villával lazítás és megfelelő levegőztetés céljából és vízzel is locsolni kell, hogy ne száradjon ki. Ha valaki így jár el, akkor nem lehet penészes.....
2019. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3, a lehető legjobb helyen vannak.

Ha nem fognak nagyon durván elszaporodni, akkor hagyd őket békén.

Ők csinálják a komposztot, nagyon-nagyon hasznosak.

Sok an összekeverik a cserebogár-pajorral, ami számunkra nem hasznos, sőt kártékony. De nem, a komposztban talált pajor a rózsabogáré, ami kifejezetten hasznos.

Nem jellemző, hogy annyira felszaporodik, hogy kárt okozzon, de előfordulhat.

Nekem már évek óta van komposztom, de elvétve látok egy-két rózsabogarat röpködni nyaranta a kertben, és a rózsáimnak sincs bajuk, szóval én nem irtanám ki őket.

Egyesek váltig állítják, amit már írtam hogy ez a cserebogárpajor de a kettő között az a különbség hogy a cserebogáré élő növényi részekkel táplálkozik, megrágja a növényeink gyökerét, hagymáját, ezért azok kipusztulnak.

A rózsabogár pajorja ezzel szemben korhadékon él és ezzel táplálkozik, nem okoz kárt.


Valóban a szakirodalom szerint át KELLENE forgatni. Én sosem forgattam mert nem bírom...de férfitól is hallottam már, hogy megpróbálta, és nem bírta. És semmi baja a komposztnak, esetleg picit több idő kell neki, de annyi baj legyen.


Egyébként nem akarok senkit megbántani, de ez a hozzáállás megmosolyogtató, hogy nem enne belőle az asszony, mert bogarak mászkálnak benne... Vajon amikor nem látja, milyen gusztustalan bogarak mászkálnak MINDEN növényen, amit megeszik? Vagy mik vannak a földben?

Pont ugyanaz, amitől irtózik. Csak nem gondol bele.

Jóízűen eszi majd a lédús paradicsomot, pedig 100%, hogy össze-vissza mászkáltak rajta mindenféle kukacok, csigák, pondrók.

2019. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, az a rózsabogár pajorja a 3. hsz-ban, de öld meg, ha vannak gyümölcsfáid, rettentő kártékony a kifejlett rovar, főleg, ha elszaporodik.

Már a zöld körtébe is képes belerágni, de érés idején meg meglep minden gyümölcsöt, és ráadásul borzasztó büdös is.

Volt, hogy egyetlen őszibarackfáról 150 körül szedtem le.

2019. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!