Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meg tud-e erősödni a sárkányfa?

Meg tud-e erősödni a sárkányfa?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Örököltem egy sárkányfát (marginatat). Korábban nem igazán az igényeinek megfelelően volt tartva, fényszegény környezetben, folyamatosan pangó vízben, sok évig. Ennek ellenére nem pusztult el.


Három szép magas szárat növesztett, kb 80 centi magas a növény. Viszont sajnos ezek a hajtások nem erősödtek meg növekedéskor, hiszen nem voltak megfelelőek a körülmények. A két gyengébbik hajtást levágtam a tövénél, így csak egy van, de ezt is ki kell kötni. Szerintetek megfelelő körülmények mellett, meg tud utólag vastagodni az a szár? Tud még törzsre fejlődni a növény?



2019. máj. 30. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán. Ha megfelelő környezetben van és elég tápanyagot kap, akkor elképzelhető, hogy erősebb, ellenállóbb, szebb lesz, de alapvetően, ha túl vékony, gyenge a szára, akkor nem látok rá sok esélyt, hogy annyit vastagodna, ami tartani bírja a "fejét".
2019. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ha levágom a harmadik szárát is, akkor vajon kihajt a törzscsonkról alul?
2019. máj. 30. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vágd l a 3. -t is. Kihajt.

Íme: (Sárkányfa - Dracena marginata):

[link]

2019. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják, kizárt, hogy a törzs komolyabban vastagodjon, ezen a részen mindig vékony lesz.

Jobb lett volna pár centis csonkkal levágni kettőt a háromból, úgy 100%, hogy kihajtott volna, de ha most az elágazás alatt vágod, úgy is majdnem biztos.

Ha tápanyaghiányos, akkor tápoldatozd.

2019. máj. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kicsi csonkokat hagytam... :) Amit pedig levágtam, azt próbálom meggyökereztetni külön cserépben.


Abban tudnátok segíteni, hogy ebben az állapotában is tápoldatozhatom-e az eredeti növényt? (Úgy tudom, hogy azt amit gyökereztetek, azt nem szabad, de ugye ennek levele nincs, gyökere kene, hogy legyen bőséggel...) Biztos, hogy tápanyaghiányos, illetve a földje is nagyon tömörödött lehet, úgy tervezem, hogy át is ültetem majd ha már kihajtott a csonk :)

2019. jún. 3. 09:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Csonkkal akkor kellett volna, ha egyet meghagysz teljes méretben, mert akkor a csonkok kihajtottak volna.

Ha már mindet levágtad, akkor a régi elágazások alatt vágd, hogy szebb legyen utána az eredmény, csak egy sima törzs maradjon, és ebből jönnek majd az új hajtások.

Az eredetit természetesen tápoldatozhatod. De csak egyszer egyelőre, mert levelek hiányában még nem nagyon tudja elhasználni.

De még jobb lenne, ha most ültetnéd át, amikor levelek nélkül még nem viseli meg az átültetés. A földnek azt a részét, ami nincs tele gyökérrel, szedd le.

Biztos kigyökerezik földben is, én eddig még csak vízben gyökereztettem, és úgy működött.

2019. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2019. jún. 5. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!