Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos fűnyíró kímélőbb?

Elektromos fűnyíró kímélőbb?

Figyelt kérdés
Vettem egy kis egyszerű elektromos fűnyírót. Fűgyűjtős, a füvesített területen sokkal szebb lett a fű, amióta ezzel vágom. Van egy oldal kidobós Briggs motoros Partner fűnyíróm is, de attól mindig olyan csúnya volt a fű. A hátsókertben a gyümölcsösben viszont azt használom, mivel tarackos a terep. Én szerintem az számíthat, hogy van fűgyűjtője az elektromosnak, a másik amire gondolok, mondjuk ez hülyeség, hogy kíméletesebb a kisebb teljesítmény révén. Az elektromos 1000w, a benzines 2.4 kw.
2019. jún. 1. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Élezed a másik fűnyíró kését rendszeresen? Ha nem, akkor az új gép előnnyel indul, de ezt el fogja veszteni, ha elkopik a kés.


Természetesen a szétszórt fűnyesedék is csúnyábbá, foltossá teheti a gyepet, főleg, ha csomókban marad ott. Ha viszont mindig lehordod, akkor a tápanyagellátásról kell másképp gondoskodnod. Létezik mulcsozó fűnyíró, ami úgy ledarálja a nyesedéket, hogy az már eleve tápanyagellátásnak is jó.


Más tippem nincs, lehet, hogy nem találtam bele az igazságba.

2019. jún. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik dolognak sincs köze a fű állapotához.

A kés így vagy úgy vág, de a gyökeret nem érinti a dolog, a fű ugyanolyan sebességgel fog nőni, akármivel vágod.

Most azért láthatod szebbnek, mert eszméletlen mennyiségű eső volt.

Nálam is tiszta tarack minden, de ha nem közelről nézed nagyítóval, akkor azt látod, hogy gyönyörű zöld a fű. Nyáron meg, ha szárazság van, akkor egy merő sárgaság az egész.

Nagyon nem a fűnyírótól függ, ha nem locsolod, nézd meg 1-2 száraz hónap után, de nem ilyenkor, mikor 20 fok van, hanem mikor majd a 38 fok égeti.

2019. jún. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!