Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen jogszabály vonatkozik...

Lóth Szabolcs kérdése:

Milyen jogszabály vonatkozik a fa ültetésére zártkert és szántó esetében?

Figyelt kérdés
2019. jún. 9. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi érdekelne? Hogy mekkora részét lehet fával beültetni, vagy mi? Pontos jogszabály és paragrafus kellene valamiről, vagy elég leírni, hogy azzal kapcsolatban mi a helyzet? Mert olyan jogszabály nem létezik, ami összefoglalna mindent a földekkel kapcsolatban, jópár jogszabályból kell összegereblyézni a dolgokat. Ha mindenre szükséged lenne, azzal még egy ügyvéd is eltúlórázna, jó pénzért.
2019. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lényegében az érdekelne milyen távolságra lehet magasra növő fát ültetni a telekhatártól.A terület belterületen művelés alatt álló szántó.
2019. jún. 12. 17:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy belterületi szántó? Ez szerepel a földhivatalnál, mint művelési ág? Lehet, hogy létezik ilyen, de én még nem találkoztam ilyennel. Nem az számít, hogy hogyan műveled, hanem hogy mi van a papíron. Nekem is van egy üres házhelyem, amit szántatok, de attól az még házhely, nem szántó.

Amúgy alapból az önkormányzatnál (jegyzőnél) érdeklődj. Vagy még előtte, keress rá a neten, beírod a település nevét, utána meg, hogy Helyi Építési Szabályzat. Sok településé fent van. Ha van rá előírás nálatok, akkor ebben van leírva.

Olyan országos rendelkezés már vagy 40 éve nincs, ami ezt szabályozná. Mostanában elég sok település helyi rendeletben szabályozza. Elég változó értékek fordulnak elő, nagy méretű fánál 2 és 9 méter között láttam eddig HÉSZ-ekben. Sok helyen viszont még ma sincs szabályozva.

Ha kis faluról van szó, akkor az önkormányzati dolgozóknak kb. fogalmuk se lesz róla. De akkor azt szedd ki belőlük, hogy hol tudod megnézni a HÉSZ-t. Amikor én próbálkoztam ezzel, akkor a járási székhelyen lévő hivatal telefonszámát kaptam meg (a HÉSZ az adott településen nem elérhető), és ott telefonon mondta meg az illető, hogy az adott településen mi a helyzet.

2019. jún. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!