Kezdőoldal » Otthon » Kert » Téptem le paradicsom hónalj...

Téptem le paradicsom hónalj hajtást, de később láttam, hogy virágot akart hozni ott. Tönkre tettem?

Figyelt kérdés

Közben vízbe tettem gyökereztetni 1-2 nagyobbat és akkor láttam :(

Eléggé kezdő vagyok.


2019. jún. 17. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:

nem tettél tönkre semmit. A paradicsom ilyen. Le kell vágni a hónalj hajtást, nem lesz baj belőle.

Ne csodálkozz, ha nem terem minden virág helyén paradicsom.

2019. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után a hónaljhajtásokon is képződik virág és termés. Ha a nagyobbakat elülteted, akkor nyár végére teremni fognak.
2019. jún. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tönkre nem tetted, de azt jó lenne tudni, hogy milyen fajta. Folytonérő vagy determinált?
2019. jún. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A hónalj hajtások jelentős részét le kell szedni, mert a növekedése elvonja a tápanyagot a terméstől. Azt hagyd meg ahol szeretnéd, hogy elágazzon de ezek száma függ aparadicsom fajtájától és a támrendszertől.
2019. jún. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hónalj hajtások nagy részét azért szedjük le a paradicsomról, hogy a termés mennyiségét szabályozva, még időben érett paradicsomaink legyenek. És az özönnyi termés java ne fagyjon le novemberben zölden.

Ez a hónalj hajtás, a levél nyelének a tövében. [link]

És máshol hozza a virágot. [link]

Természetesen ha a hónalj hajtás is kellően nagyra nő, akkor azon is lesz majd virág. De nem szoktuk sok hónalj hajtással túlterhelni a tövet...

2019. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!