Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet még ilyenkor paprikapalá...

Lehet még ilyenkor paprikapalántát kapni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 19. 21:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az már nem teremne neked paprikát .
2019. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szakember írja, hogy szabadföldbe július közepén ültessünk paprikát.
2019. júl. 19. 22:02
 3/13 A kérdező kommentje:

Viszont Önnek szabadföldi termesztéshez, illetve hajtatáshoz egyaránt palántákat kell nevelnie, vagy beszereznie.

A magról nevelt palántákat július közepén kell kiültetnie kertjébe.

(Megyeri Szabolcs)

2019. júl. 19. 22:07
 4/13 anonim ***** válasza:

Itt próbáld meg:

[link]

2019. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Megyeri Szabolcs eladni akarja a palántáit, miért ne ajánlgatna bármit ?
2019. júl. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

#5

Megyeri Szabolcsnak MÁR NINCS paprikapalántája, menj fel az oldalára!

2019. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem rendelnék többszörös áron, postai úton ilyesmit.

Kimész a piacra, és veszel.

Igen, ilyenkor is, mert nem vagy elkésve, hiába mondják.

Persze aki tervezett, az már májusban elültette, de aki azt mondja, hogy elkéstél, az nem ért hozzá.

Sok esetben a palánták már eleve virágosak, mikor megveszed.

Azért nem ajánlom a rendelést, mert mikor megvettem reggel, még erős és friss volt, elmentem dolgozni, mire hazaértem és ültettem volna, már csoffadtak voltak.

Mikor munkahelyre viszünk egymásnak ilyesmit, akkor egész nap vízben van, így sokkal jobb neki, de így is megsínyli a dupla utazást.

Ha nincs lehetőségem valamit vízbe tenni, akkor otthon teszem egy tál/vödör vízbe, a gyökerek jól megszívják magukat, és csak másnap ültetem el.

De konkrétan a paprikáról:

50-55 nap kell neki, míg a virágból termés lesz.

Azaz ha most ültetsz olyat, ami virágzásban van, abból még bőven lesz paprikád. Igaz, csak szeptember elejére, de mi van akkor?

Nekem már most vannak rajta kicsik, mások hamarabb ültették ki, ők már tudnak szüretelni.

Én sosem sietem el, május végén ültetek, mert félek a fagyoktól.

Paprika már 3-4 fokban károsodik, nagyon érzékeny a hidegre. Idén is volt május végén egy 2-3 fokos hajnal, nekem nem éri meg duplán dolgozni és költeni a pénzt.

A paprikának egyébként napi 6 óra napfény kell. Ha ennél többet s kap, akkor az 50 nap jelentősen le tud csökkenni. Ha sehonnan nem kap árnyékot, és rendesen locsolod, aug. végén lehet paprikád.

Ha szép hosszú, meleg ősz lesz, akkor még októberben is teremni fog.

a paprikáról nem sokan tudják, hogy nem 1 évig él, hanem ha nem fagy el, akkor 4-5 évig lehet nevelgetni és terem is rendesen.

Szóval csak a hidegre kell vigyázni.

Hajrá!

2019. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Végül lemondtam a vételről. 12 szál van normálisan fejlődő, de 28 db. rettenetesen beteg. Megpermeteztem Amistarral meg Cuproxattal. A szélesatkát talán sikerült visszaszorítanom, de a rengeteg szúrásnyom miatt gombabetegség támadta meg. Meg persze rendesen elöregedett a kis nyomorultak befecskendezett toxinja miatt. 6 éve tudom, hogy mi a baja a paprikámnak és mégsem megyek semmire. 6 év előtti éven hordtam ki paprikákat szabadba, mert semmire se mentek, és kb. ilyenkor vettem bele palántát. Pillanatok alatt megnőtt, paprika is lett rajta, aztán a termés mire megnőtt, olyan lett, mint a krumpli. Az Index fórumon szakember rakott fől képeket a szélesatka kártételéről, pontosan olyan volt az enyém is. Azóta nagyrészt lebontottuk a polikarbonát házat, de ez a nyomorult átvészeli a telet, hogy engem az őrületbe kergessen.

Köszönöm szépen, hogy ennyire kimerítően foglalkoztál gondommal.

2019. júl. 20. 20:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nem használtál atkaölőt, akkor mégis mitől pusztultak volna el az atkák? A röhögéstől? Az atka nem rovar. Számold meg a lábait, bizony 8 van mindegyiknek, amelyik nem rokkant, ellentétben a 6 lábú rovarokkal.

Üvegházban rohadt nehéz atkamentesen termelni paprikát. Szabadban is el tudnak terjedni, de üvegházban garantált a megjelenésük, ha egyszer már voltak.

Nyilvánvaló baromság ilyet írni egy "szakembernek", hogy júliusban szabadföldbe paprikapalántát ültetni. Lehet, hogy lesz termésed szeptemberre, de nem biztos, fajtától is függ. A kicsi palánták nem akarnak sehová fejlődni a nyári hőségben. Szabadba május elején kell, ilyenkor meg már szedni a termést.

2019. júl. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mielőtt kiültettem, Flumite nevű atkaölővel permeteztem meg mert azt olvastam hogy "esetleg" segít megelőzni a bajt. Aztán jött a nagyon rossz idő, aminek elmúltával mostanra már 3-szor permeteztem Vertimec-kel. Közben kénporozom, amit már sokallok is, nem lehet ennyi ként ráhordani a talajra. A drága ház szétszedve, mer ugyebár ez az atka a párás meleget szereti, hadd legyen szellős. Egy szem gyomnövényt meg nem hagyok, ugyanis kedvenc tápláléka a tyúkhúr, meg minden más is megfelel. Benn van a nevében: Polyphagotarsonemus latus.
2019. júl. 21. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!