Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lakberendezési ötletek férfiak...

Lakberendezési ötletek férfiaknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyedülálló férfi vagyok, most fogok albérletbe menni válás után, és nézelődök a neten, hogy milyen stílusok ma a divatosak, érdekeltek, stb. Jó persze, legyen olyan a lakás, amilyet én szeretnék, amilyen én vagyok, ne pedig trendet kövessek, de mégis, azért csak megnézi az ember, hogy mik vannak, mi az, ami férfias, vagy érett, stb.


Viszont, tele van a net olyan ötletekkel, amik olyan hatást keltenek, mintha minden ilyen lakásban egy sikeres 40-es 50-es férfi lakna, meg túl kirakat az összes. Sötét színek, nagyon hivatalos, minimál, komor, elnyújtott nagy bútorok, stb. Csillagvizsgáló távcső a nappaliban, meg ilyen kreténségek.


De még a magyar publikációk is ezt nyomják, például:

[link]


Vagy ez:

[link]


Tehát tényleg ez a trend, ez a komor érett üzletember?


Ti mit gondoltok, vagy ti mit tartotok férfias lakásnak, mitől lenne az?


Nem azt kérem, hogy mondjátok meg, mit csináljak, csupán ötleteket, véleményeket gyűjtök, amit majd én megemésztek, és meglátom, hogy mi az, ami tetszik, vagy felhasználok.


Köszönöm.



2020. jan. 23. 23:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Minek kell másokat majmolni.

A belinkelt lakások nálam inkább "vicc" kategóriájúak.

Legyen saját stílusod és kész.


Ne feledd, hogy amilyen szintű a lakásod, olyan lesz majd a csajod is...

Ha "kirakat" lakásod lesz, akkor agy nélküli kirakatcsajoknak fog csak tetszeni.

2020. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem mire gondolsz, én is erre próbáltam célozni, hogy nem kopipészt dolgot akarok a netről, csupán kíváncsi voltam, hogy ma mit jelent a lakberendezők szemében az, hogy férfias lakás.


Amúgy nincsenek nagy elképzeléseim, minden fal fehér, nappaliban kanapé, dohányzó asztal, alacsony tv szekrény, hálóban szekrény, ágy.


Nyilván a design része lesz az, ami igazán én vagyok, csak igazából kicsit snassznak tartom magam, mert nincs túl sok design ötletem.

2020. jan. 24. 00:28
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Amiket küldtél jól néznek ki. Szerintem a tipikus 'legénylakás' egyszerű, nincs tele mindenféle kiegészítővel mint pl. váza, virágok, vagy karácsonyi, húsvéti dekoráció. Az ilyen kis tárgyaktól tud nagyon otthonos lenni egy lakás. Nem muszáj sötét színeket választani, mert hogy csak az a férfias. A berendezést meg érdemes úgy választani, hogy a te életednek kényelmes legyen. Ha barátokat akarsz meghívni nem előnyös egy kis kanapé. A képek helyett inkább menj lakberendezési és bútor boltokba ott sokkal jobban érzed mi az a stílus ami tetszik.
2020. jan. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem tudom, én nõ vagyok, de amiket belinkeltél, azokat nem kartom komornak, sõt! A fekete és a szürke a kedvenc színeim, nagyon szívesen bekölzöznék azokba a lakásokba. A hálószobám fala most is fekete és imádom. :)


De ha neked nem tetszik, akkor nyugodtan hasznâlhatsz színes bútorokat, kiegészítõket, a fal színét valószínű úgysem engedi megváltoztatni a fõbérlõ. Nem hiszem amúgy, hogy létezik olyan, hogy kifejezetten férfias lakberendezés. Hacsak nem minden rózsaszín és virâgos meg pillangós, akkor onnantól kezdve uniszex, szóval férfinak meg nõnek is jó.

2020. jan. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

"túl kirakat az összes. Sötét színek, nagyon hivatalos, minimál, komor, elnyújtott nagy bútorok, stb. Csillagvizsgáló távcső a nappaliban, meg ilyen kreténségek"


Nyilván egy lakberendezési oldalon beállított fotók lesznek, amik az érzést, hangulatot akarják vissza adni "tisztán" és nem nem a mindennapi putrit mutatják halomban álló mosatlannal, meg szerteszét hagyott gyerekjátékokkal.

2020. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem attól, hogy a képek nagyon hivatalosnak meg komornak tűnnek, azért a valóság másmilyen! Főleg, hogy vannak azért személyes cuccaid is, amik otthonossá teszik.

Plusz mivel albérlet, úgysem lesz akkora nagy választási lehetőséged, hogy annyira kialakítsd a saját stílusod, nem?

Nekem amitől herótom van a linkeltek közül, az az elhúzható üvegajtó, kevés praktikátlanabb dolgot láttam mostanában, szerintem a klasszikus is bőven megteszi. Meg a fürdőben az üvegfalú zuhany, ami szállodában oké, de otthon ki vízkőtleníti naponta? Plusz szerintem az üveg eleve hideg benyomást kelt.

Szóval én a hagyományos dolgokat preferálom, jó kis zománcozott kád, zománcozott sütő (inox is baromi hideg), fehér hűtőszekrény, fa bútorok.

Az ilyen, hogy márvány étkezőasztal meg bőr ülőgarnitúra, szintén felejtős. xD

Falak színénél a fehér a legpraktikusabb szerintem, ha hidegnek tartod, akkor esetleg ez a nagyon krémes sárga.

Ami nagyon fel tudja dobni a dolgokat, az a szép asztalterítő, függöny, szőnyeg.

2020. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

utolsónál a pont.

én azt vallom, minden funkcionális és tartós legyen.

ne vegyél semmi design lószart csak kerülgetni fogod.

mindig vannak értelmetlen trendek, mint pl a hajlított képernyős TV :) semmmi pluszt nem ad, csak annak idején a buta liba is látta, hogy az új modell.

2020. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Mivel eleve fehér falakat akarsz és egy albérletről beszélünk, szerintem a skandináv stílust valósítsd meg, az uniszex. A skandináv lakásokra általában az egyszerű, funkcionális, ötletes, néha már-már puritán megoldások jellemzőek,

Könnyű és könnyen kezelhető, könnyen költöztethető bútorok és kellemes összhatás.

2020. jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A helyzet úgy néz ki, hogy jófej a főbérlő, egyből kérdezte, hogy mely bútorokra tartok igényt, mert ha van valami, ami nem kell, akkor azokat elpasszolja azonnal. Festésről is van szó, mert ráfér kicsit a lakásra, azt nem mondom, hogy lakásfelújítás lesz az alapoktól, de hagynak teret a kibontakozásra egy frissítő festés, saját bútorok terén. Úgy jött le, hogy nekik mindegy, hogy néz ki a lakás, csak lakják.
2020. jan. 24. 12:12
 10/11 A kérdező kommentje:
Tulajdonost akartam írni, nem főbérlőt. :)
2020. jan. 24. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!