Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Új ácsrács vagy új ágy(amihez...

Új ácsrács vagy új ágy(amihez ágyrács is jár)?

Figyelt kérdés
Van egy gázliftes ágyneműtartós ágyam, amiben az ágyrács totál középre lejt U alakban. Na most egy új gázliftes ágyrács 130.000 Ft, és a régi helyére be is kéne szerelni. Ennél kicsit többől már lehet ilyen méretű 180x200 de NEM (vagy csak ilyen kihúzós picike) ágyneműtartós ágykeretet venni, ha jól láttam. Egyszerűen nem tudom eldönteni, mi lenne a jobb megoldás.. Amúgy az ágy többi eleme, a "kaszni" rendben van... Ha új és hasonlóan teljesen ágyneműtartós ágykeretet vennék 180x200-ban ( ekkora a matracom is, kisebb nem jöhet szóba) az azért már drágább mulatság lenne.. Mit tegyek? Már hónapok óta őrlődöm..

2020. máj. 26. 12:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bár lehet, hogy külön vásárolva jobb minőségű ágyrácsot lehet kapni, vastagabb lécekkel, ami strapabíróbb, mintha vennék egy új ágykerete, amit lehet gagyibb ágyráccsal szerelnek gyárilag. De még akkor is ott van a csere, amit nem tudom kivel tudnék lebizniszelni, hogy megcsinálja nekem.
2020. máj. 26. 12:47
 2/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogyha ki is cseréled az ágyrácsot, akkor is ugyanúgy befelé fog majd lejteni, és ez még akkor sem biztos, hogy kényelmes ha az ember egyedül alszik. Pont ez miatt a martacos ágyak kereteit is inkább úgy csinálják, hogy kettő darab 90 centi széles ágyráccsal lehessen használni. Ha át tudod úgy alakítani az ágyat, hogy két 90x200-as ágyrácsot fogadjon, tehát középre be tudsz építeni egy hosszanti alátámasztást, akkor akár maradhat is az ágy, de ha nem, akkor inkább vegyél újat, két ágyráccsal.
2020. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90-es ágyrácsból, meg szerintem elég az alap. Én is vettem olyant amiben pár léc duplázható, ezáltak keményíthető mint a laprugók, de rájöttem, hogy a legkényelmesebb ha teljesen alapon használom.
2020. máj. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi! Szerintem most is van középen egy merevítés, ennek ellenére lett ilyen U alakú.

Két külön 90-essel az a baj, hogy nekem gázlift van rászerelve és akkor 2x90-es gázlifeteset kellene vennem, ráadásul a középre eső gzálifteket el kéne távolítani. Drága mulatság lenne...

Ha veszek egy új 180*200-et, akkor miért valószínű, hogy ismét belejt középre? Normálisat nem árulnak? Ez így fájdalmat okoz :(

2020. máj. 26. 16:03
 5/17 anonim ***** válasza:

Miért fog az új is behajlani középpen? Ez pusztán fizika, mivel ott fog legjobban engedni, ahol a legmesszebb van az alátámasztási ponttól, ez meg ugye a közepe. Gondolom most is begurulsz mindig középre mikor alszol.

Most nézd meg az én ágyamat, amit magam csináltam Böbelixes Azurro 180 mintájára, de van a Jysk ben is Favrbo néven és itt van összeszerelési útmutató is. Láthatod, hogy ott van végig középen az alátámasztás, pont a 2x90-es ágyrács miatt.

[link]

[link]

Szóval ha jól szeretnél aludni, akkor el kell engedned ezt az egyben 180 széles ágyrácsot. Én ezen nagyon jól alszom, többnyire keresztben :)

2020. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jó, köszi szépen!

Egy problémám van: Nekem ágyneműtartós az ágyam és van ágyrácsok szélén 1-1 gázlift. 2db 90-es ágyrács esetén akkor ugye teljesen elveszítem ezt a funkciót?

Ha így van, akkor jobban járok ha új ágyat veszek amiben nincs ágyneműtartó és akkor így oldom meg mint a képen.

Tényleg a kép alapján olyan mintha a 90 esek középre domborodnánank így viszont minta az ágy közepén lenne egy kis völgy, vagy ez nem zavaró? Nem akarok mellélőni megint.. :(

2020. máj. 26. 20:23
 7/17 A kérdező kommentje:
Amúgy az én 180-as ágyrácsam sem egyben van. Középen fut egy "fő" fa és a fő fa és szélső fa között jönnek a lecek, tehát ott is duplán van, viszont kevesebb de valamivel szélesebb lecekből mint a te képeden. Kicsit levegősebb azért..
2020. máj. 26. 20:28
 8/17 A kérdező kommentje:
Azt szerettem volna még megkérdezni, hogy a képen látható ágyrács is JYSKes vagy azt máshonnan vetted? Köszi!!
2020. máj. 26. 20:41
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezek már nem egyenes ágyrácsok, hanem 1-2 centit ívesek, és úgy működik mint a laprugó, kicsit már a matrac súlyától is kiegyenesedik, meg persze amikor rajt fekszem, akkor az olyan pontokon mint a derék töbet enged, tehát némileg a testem formályához igazodik, ezáltal egyenletesebben eloszlik a terhelés. Nem is forgolódom annyit mint a korábbi, sima szivacsos ágyamon.

A rácsot a Möbelixben vettem, martacom Jysk-ös F85 Gold 2db 90x200-as

[link]

Ezen 5 rács keményíthető, mert dupla, és azokkal a műanyag csúszkákkal lehet állítani, hogy összegoja-e a kettőt vagy sem, de nekem úgy a legkényelmesebb ha nincs keményítve a derék részen.

2020. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ és a közvetlen linket is!

Csak egy dolog érdekelne amire nem válaszoltál, hogy az ágy közepén abszolút nem érződik egy kis völgyecske egyáltalán? Gondolom nem, mert akkor nem ajánlanád, csak a kép alapján úgy tűnik kicsit.

2020. máj. 29. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!