Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Amerikai konyha vagy hagyományos?

Amerikai konyha vagy hagyományos?

Figyelt kérdés

Megosztó téma, hogy ki melyiket kedveli jobban. Divatosabbnak az amerikai konyha van kikiáltva, de melyik a praktikusabb? Te melyiket választanád? Ha két ugyanolyan szép és jól felszerelt konyha közül választhatnál. A hagyományos konyhában is lenne kényelmes tér, tehát nem főzőfülkéről beszélek.


Amerikai konyha: egybenyitott tér a nappalival és étkezővel.

Hagyományos konyha: külön ajtóval vagy tolóajtóval zárható helyiség.



#amerikai konyha #hagyományos konyha
2020. máj. 30. 17:53
A kérdező szavazást indított:
Amerikai konyha
Hagyományos konyha
30 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem jó kategóriába írtad a kérdésed, mert ez a főzéssel kapcsolatos topic. Hamburger vagy pörkölt 😁

Ez a témakör inkább "otthon, felújítás".


Csak abban az esetben választanám az amerikai verziót, ha szuper jó szagelszívóm lenne. Gyűlölöm a kajaszagot.

2020. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk amerikai konyhának van, nagyon szeretem, a kaja szag sem szokott zavaró lenni(elszívó+ ha kell ablak).

Anyóséknál hagyományos van, nem túl nagy, megreked a hő és a meleg, ha ott vagyunk még ránk is csukja az ajtót. Egy ideje hiába kér inkább nem főzök, akkor meg arra sértődik meg.

2020. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Én a hagyományos konyhát preferálom. Nyáron 40 fokban sokkal praktikusabb. Hiába van AC akkor is gáz nyáron a főzőcske.
2020. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Hagyományos konyha: Nem szeretem ha a gőz, kajaszag a lakás többi részében is terjeng. Plusz nem szeretek "kirakatban" főzni, a nappali meg arra van hogy a vendégeket kényelmese fogadjuk.
2020. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Engem igenis zavarnak a szagok, és ami a konyhában illat, az a lakás többi részében szag. Elszívás ide vagy oda, nincs a világon olyan elszívás, hogy ha főzök egy sima pörköltöt, akkor 5 méterrel arrébb ne lehessen az érezni.


Amerikai jellegű konyhát úgy tudnék inkább elképzelni, vagy úgy alakítanék ki magamnak praktikusan, hogy a konyha csak egy ebédlővel legyen összekötve.

Akár úgy is, hogy klasszikusan egy pulttal elválasztva, aminek a másik oldalán bárszékek vannak. Egy reggelihez, vagy egy gyors vacsorához, 1-2-3 embernek bőven elég. A tér további részében lehetne mondjuk egy nagyobb 6 fős asztal, ha nagyobb a család.


Vagy olyat is el tudok képzelni, hogy egy nagy nappaliból van kialakítva egy étkező rész, mert annyi ételszag ami magával az evéssel jár, az nem sok, hamar kiszellőzik.

De hogy magát a konyhát kössem össze a nappalival, az maximum valami furcsa kényszermegoldásként jöhetne szóba, amúgy biztos, hogy nem csinálnék ilyet!


Ha az ember benne van a szagokban, nem tűnik fel, de azt, hogy én valahonnan hazajövök, pl leülök megnézni egy filmet, és még egy napig fokhagymás pecsenye meg a sült olajnak, amiben a fasírt sült, meg a füstölt húsos bableves szagát érezzem, hát az erősen kompromisszumos.

2020. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Jobban szeretem a hagyományost, de laktam amerikai konyhásban is, egyedül. Érdekes módon sokkal nagyobbnak tűnt az a 40 m2-es lakás, mint a mostani, tagolt, pedig ugyanakkora.
2020. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Amerikai konyha.


A saját házamból nem fogok képet feltölteni (attól elővigyázatosabb vagyok a 21. században), de próbáltam olyan képet keresni amin a leginkább hasonló az egyémhez.


[link]


Persze ehhez szükséges, hogy megfelelő legyen a ház/lakás.

Az én házamban is, a nappali 2 külső fala teljes felületen üveg tolóajtó (Áldom aki ezt kitalálta, mert bár ott vannak az ajtókeretek jól láthatóan, de mégis olyan, mintha a végtelenségbe nyitott szobád lenne).


A kanapé nálam is a konyha felé van fordítva.

Bár nem vagyok hivatásos szakács, de a főzés az egyik lételemem, ezt az egész család tudja, az barátaim is, szeretik nézni ahogyan főzök.


Illetve függ attól is, hogy az adott helyen legtöbbször milyen ételek fognak készülni!

Természetesen ahol mindig 3-4 napi kaja készül el egyszerre (ezáltal hosszan főnek/sülnek, hosszan marad meg a "szaguk") ott ideálisabb a hagyományos (egyébként "Európai konyha" típus), de ahol egyszerre egy étkezésre való étel készül ott nincs gond az amerikai konyha okozta illatokkal, gyorsan eltűnnek egy szellőztetés és folyamatos szagelszívózás mellett akkor is, ha az egy agyonfűszerezett birkahús bőolajban sütve.

Természetesen én is főzök néha-néha egy gulyáslevest, babgulyást, nagy jénaiban sütős milánóit, paprikás krumplit, tehát többnapi ételeket, de ritka.

Naponta 3x készítek ételt a konyhában, reggeli ebéd vacsora.


Nem mellesleg az egyik legfontosabb szempont számomra az amerikai konyha mellett, az közösségi tér.

Ha bárkik jönnek, akár csak barátok, akár a komplett család, akár volt/mostani kollégák, még ha az európai konyha is lehet nagy, nem fogsz mindenkit oda behívni.

Az amerikai konyhánál, főleg ha a kanapé, fotelek, székek mind a konyha felé néznek legalább féloldalasan, senki nem marad ki semmiből.


Például ha a kollégáim vannak itt, akkor ha a CEO éppen az én hatáskörömbe tartozó ügyletről beszél, ne kelljen megszakítania, vagy ne kelljen később újra elmondania, csak mert nekem ki kellett vennem a sütőből a báránybordát. Nyugodtan mondhatja tovább normál hangerővel, mert pár méteren belül maradunk.

2020. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Én egyiket sem akartam, így alkottam meg a kettő közti átmenetet...

Van egy nappalink, ebből nyílik a 40m² konyha, mely egyben egy étkezőként és különálló nappaliként is funkcionál, saját tv-vel, és zenecuccal, ha akarom, még a gityómat is rá tudom kötni. Természetesen egy kényelmes kanapé is van.

Amcsi szitkom vígjátékokból jött az alap ötlet.

2020. máj. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A hagyományos konyhára szavazok. Nem mindig az a jó ami felkapottan épp divatos meg amerikai. Lefogadom, akik kitalálták ezt az amerikai konyhát, leginkább csak melegítésre használják a túzhelyet, nem főzésre...
2020. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
A nappalival egybekötött amerikai. Nagyon otthonos, tágas, nekünk is ilyen van. Imádjuk, pedig minden nap megy a sütés-főzés intenzíven.
2020. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!