Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lakáson belüli ideiglenes...

Lakáson belüli ideiglenes komposztáló?

Figyelt kérdés

van egy lakásunk és van egy hely, ahová ki tudnánk önteni a komposztosunkat.


szóval nem komposztálnánk a lakáson belül, hanem csak pl.: 1-2 hétig tárolnánk a komposztost h. aztán kiönthessük a gyűjtőhelyre.


Ti ezt milyen tárolóval oldanátok meg?

- bogarak ne jöjjenek rá

- ne legyen büdös

- de mégis könnyen fel lehessen nyitni, amikor dobnánk bele a pl.: alma maradékot

- de könnyen lehessen takarítani, amikor kiöntjük belőle a cuccot


idáig egy fedeles OBIs vödröt találtunk ki rá.. nem nyomjuk rá a fedelét


van ettől jobb ötlet? :D köszi



2021. febr. 5. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hét alatt, föleg a nyári félévben annyira büdös lesz, hogy nem lehet elviselni.


Legalább 2-3 naponta el kellene vinni, ha nem akarjátok, hogy az egész lakás büdös legyen illetve tele legyetek léggyel, darázzsal, muslincával és egyebekkel.

2021. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Neee

Tele lesz a hazatok muslicaval pont az ilyen hekyekre petéznek. Meg büdös is lesz.

2021. febr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kisebb műanyag doboz volt, direkt ilyenhez lehetett kapni. Nyitható fedele volt és fogója, szóval csak mint egy táskát, megfogtam és levittem kiönteni. Nem a lakásban tartottam, hanem a teraszon, de nyáron ígyis le kellett vinni hetente. Teljesen jól zárt, ha nem nyitottad fel nem volt büdös, de amikor ki kellett önteni... hááát fúj. Takarítani is könnyen lehetett. De egyébként, én - hogy ne ragadjon bele minden undormány - vettem bele lebomló, zöld hulladékokhoz való zsákot, szóval a trutymót mindig azzal együtt dobtam ki, és így magában az edényben kevesebb volt a mocsok.
2021. febr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a pulton van egy kis mini szemetesem (kibélelve nejlonzacskóval), oda teszem az apróbb konyhai hulladékot. Már két nap után cserélni kell a zacskót, mert büdösödik.


Kizárt, hogy kibírnátok két hétig!


Ahogy az előttem szólók is írják, már másnap jönnek a muslincák nyáron!

2021. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi szimplán egy fagyis dobozba gyűjtjük a komposztot, és a hűtőben tároljuk. Kb hetente szoktuk kirakni a kinti komposztra. Nincs szaga, nem radioaktív mikor kiöntjük.
2021. febr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!