Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit kezdjek a komposztálóban...

Mit kezdjek a komposztálóban maradt anyagokkal télen ? Benne hadjam ?

Figyelt kérdés

2020. okt. 23. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Benne maradhat, sőt, ha teszel bele anyagot, az télen is bomlik, mert a mikroorganizmusok termelhetnek annyi hőt, hogy nem fagy be az egész.
2020. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne hadjad. Inkább hagyjad.

Mindenki benne szokta hagyni, tavaszra jól komposztálódnak az anyagok.

2020. okt. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az baj lehet hogy a házilag készített komposztálóm már eleve egy föld felületre állítottam?(alá hordtam egy láda földet)
2020. okt. 24. 09:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy nem kell ezt ennyire tulgondolni. Nálam a komposztálás ugy nez ki, hogy egy kupacba dobalom a hulladékot néha megforgatom. Télen folyamatosan nedves a környezet nem szárad ki melegebb őszi, tavaszi napokon kellőkeppen rohad össze, komposztálódik. Tök mindegy mi van alatta körülötte.
2020. okt. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert nem a csupasz földön áll? Az lenne a legjobb, mivel folyamatosan kapna egy kis nedvességet száraz időben is alulról, de így se rossz.
2020. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Föld van alatta csak van az ottani termő földre egy kis jobb minőségű föld hordva .Egyébként én azért kérdeztem hogy baj lehet mert minden videóban úgy láttam hogy csak a fűre van felállítva .
2020. okt. 24. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem rohad, kedves 4-es, hanem korhad. Nem mindegy. Amiről te beszélsz anaerob, míg a komposztálódás aerob folyamat.

Kérdező, a komposztáló azért is jó, ha a talajon áll, hogy a giliszták és pajorok meg tudják látogatni, amikor épp arra támad gusztusuk. Keverik és levegőztetik a halmot. Csak tartsd nedvesen télen is, ne hagyd kiszáradni.

2020. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es nagyon köszönöm az extra információkat .

Ha nedvesítem télen nem fog meg fagyni?

2020. okt. 25. 15:07
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Mégis minek kellene nedvesiteni? ez csak korhadó növényi hulladék nem kell vele semmit csinalnod.
2020. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

De megfagy a külseje, és? Majd kienged.

Ha nincs lefedve, akkor nem fog kiszáradni télen.

2020. okt. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!