Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Felfűteni kevésbé lesz költség...

Felfűteni kevésbé lesz költséges 2.7 helyett 3.7 m belmagasságú (főképp talán budapesti?) szobákat, ha kívülről (és még pluszban talán felülről?) jól le vannak szigetelve? (35 cm-es kisbálákkal v. 15/20 cm-es XPS táblákkal + a mennyezet szigetelése.)

Figyelt kérdés

A meleg levegő mindig felszáll, ezért egy szigeteletlen régi (3.7 m, vagy lehet 4.2 m belmagasságú - nem vagyok a megszokott régi méretekben bizonyos, legfeljebb majd valaki javítja) házat/lakást hatalmas összeg lehet felfűteni telente. De ha körbe (és fent) van szigetelve, csökkennének a havi fűtéshez szükséges összegek?

(Ablakokból a szokványos három rétegű, hat kazettás nyílászárók tűnnek elfogadható, havi-költségcsökkentő választásnak.)



2021. nov. 20. 16:47
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A meleg levegő mindig felszáll, ezért egy szigeteletlen régi (3.7 m, vagy lehet 4.2 m belmagasságú - nem vagyok a megszokott régi méretekben bizonyos, legfeljebb majd valaki javítja) házat/lakást hatalmas összeg lehet felfűteni telente. De ha körbe (és fent) van szigetelve, csökkennének a havi fűtéshez szükséges összegek?

(Ablakokból a szokványos három rétegű, hat kazettás nyílászárók tűnnek elfogadható, havi-költségcsökkentő választásnak.)

2021. nov. 20. 16:47
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem értelek. A szigetelés, hogy szükséges és jó, az régóta szajkózzák, tudható és logikus. A belmagassággal csökken a kifűttendő tér, ez is logikus. De a szűk, kis belmagasság elég nyomasztó lehet. Kompromisszum kell.
2021. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

???


Valamit rettentően összekeverhettél, mert inkább én nem értem azt, amit te írtál - hogy mi köze van ahhoz, amire fent én kérdeztem rá?

2021. nov. 20. 20:29
 4/15 A kérdező kommentje:

Szóval az esetleges (újabb) félreértések elkerülése végett, újra:


"Felfűteni kevésbé lesz költséges 2.7 helyett 3.7 m belmagasságú (főképp talán budapesti?) szobákat, ha kívülről (és még pluszban talán felülről?) jól le vannak szigetelve?"


Ez itt a kérdés. :)


Ez pedig a leíró rész - hozzá, pluszban:


"A meleg levegő mindig felszáll, ezért egy szigeteletlen régi (3.7 m, vagy lehet 4.2 m belmagasságú - nem vagyok a régi házak/lakások belmagasságanak méreteiben bizonyos) házat/lakást hatalmas összeg lehet felfűteni telente.


De ha körbe (és fent) van szigetelve, csökkennének a havi fűtéshez szükséges összegek?"

2021. nov. 20. 20:32
 5/15 A kérdező kommentje:
Itt sehol nincs sem kis belmagasság (épp ellenkezőleg), szobák hosszúsága és szélessége pedig pláne nem olvasható sehol.
2021. nov. 20. 20:34
 6/15 anonim ***** válasza:
1- attól függ, melyiknek, hogy alakul a hővesztesége. Ezeket nem hasraütésre mondják, hanem számolják. Gondolom eljutottál eddig.
2021. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ki kell mérni a konkrét esetet. Nagyobb belmagasság esetén kedvezőbb egy megemelt, galéria-szerűen kialakított emelvényre tenni a fekvőalkalmatosságot.
2021. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én csupán arra kérdeztem rá, hogy egy 3.7 m belmagasságú körbe szigetelt szobát (plusz födém szigetelés) kifűteni olcsóbb lehet-e, mint egy ugyanilyen méretűt, de szigeteletlent? Mert a nagy belmagasságú szobákra mindig azt mondják, hogy kifűthetetlenek (magyarul drága a fűtésük).


Kérdés, ha alaposan, fent írt módon (vagyis vastagon) szigetelve vannak az ilyen és hasonló szobák, akkor (mivel ily módon már nem könnyen szökik el az értékes, felfűtött levegő) könnyebb-e (azaz olcsóbb-e) a fűtesük telente?

2021. nov. 20. 22:49
 9/15 A kérdező kommentje:
Hetes, köszönöm a tippet, de általában egy szobát (nem tudom hogyan lehetne a következőt precízebben megfogalmazni) "mindennapi/hétköznapi/gyakori" ott tartózkodásra használnak, egyedül a háló, aminél jól jöhet az általad írt megoldás/ötlet. Azért köszönöm! :)
2021. nov. 20. 22:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy hány cm szigetelésnél, hogy alakul, ki kell számolni. 5cm....20cm szigetelés. Nem mindegy. És utána lehet összehasonlítani.
2021. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!