Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Házfestés egyedül. Segítség?...

Házfestés egyedül. Segítség? Ötletek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és nem állok a helyzet magaslatán. Házunk elég sok mindent túlélt ,(tűz-zárlat miatt fürdőszobában)és utoljára 12 éve volt kifestve. Elég megviselt,+penész és nem tudom h. kezdjek hozzá.

Senkim sincs aki elmagyarázza vagy utasítást adna, "apámat elvesztettem, és csak nők vesznek körül, persze házfestéshez senki nem ért", anyagi keretem van egy kevés, és szeretném magam csinálni. Valaki akinek volt már része ilyenben, ötletek?

(hogy kezdjem el belülről kifesteni,

színesek a szobafalak,

->akkor először egy fehér réteggel "kimeszelni?", vagy penész ellen,

mi az ami bevált,?"

és fal hibák javítására?"

milyen anyag?:,

vagy mire kell ilyenkor vigyázni?)

Elkezdjem magam, vagy inkább fogadjak fel egy festőt?"

(bármilyen segítség jól jön, ha a fentiekhez van valakinek valamilyen ötlete,) előre is Köszönöm!


2011. júl. 18. 09:46
 1/7 A kérdező kommentje:
(ha valaki tud, linkeket ahol tudok utána olvasni azokat is szívesen várom:)
2011. júl. 18. 09:47
 2/7 Juhász Katika ***** válasza:
100%

Szia!

Van egy Szobafestő Attila nevű fickó, sok hasonló videója van: http://www.youtube.com/user/szobafestoattila#p/u/13/f5KcBXGT.. Ilyenekből sok mindent megtudhatsz. De ettől a festőtől a blogján is tudsz kérdezni bármit.


Egyébként pedig első az legyen, hogy ha valahol jön le a vakolat, azt szedd le, a hibás részeket gletteld le. A falakat meg kell tisztítani, az színes falakat egy fehér alapozófesték felkenése után jó minőségű festékkel le lehet fedni.A penész ellen vannak folyadékok, amikkel át lehet mosni a falat. Most így csak nagyjából, de amúgy a festékboltokban is biztos segítenek sokat.

2011. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia.én csajszi vagyok de itthon mindent én csinálok.festek, csempézek amit csak lehet.jó nem olyan mintha festő csinálná de amennyiből ki hozom az bőven megéri,hogy ne legyen tökéletes.penészre nálam a domestos nagyon be vált lemostam megszáradt azóta nem is jött elő.de amúgy a boltba rengeteg ilyen szer van.de ha felmész a praktiker oldalára ott minden le van írva mit ,hogy kell csinálni.
2011. júl. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hungy ***** válasza:
100%

Szia! Először is gratulálok, hogy 18 évesen ilyesmin töröd a fejed, ez dicséretes!


Azt javaslom, hogy mindenekelőtt a penészt tüntesd el, de fontos, hogy a penészesedés kiváltó okát is felderítsd, mert ha egyszerűen letakarítod a penészt, akkor maximum 1-2 hónap múlva újra előjön. Itt két link ezzel kapcsolatban:

[link]

[link]


A falfestésről itt egy összefoglaló cikk. Noha ez sok általánosságot tartalmaz, de az alapok elsajátításához tökéletes:

[link]


Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A penész megakadályozásában annyit tudok segíteni, hogy mi szoktunk venni penészgátló folyadékot a festékboltban. Azt hozzá kell keverni a festékhez és azzal kell lefesteni a falat. Nekem apukám szobafestő és így szoktuk csinálni. Természetesen festés előtt el kell távolítani a penészt, akár domestos-os vízzel. A falakat se felejts el kijavítani, leverni ahol kell és glettelni.
2011. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vizes a fal? Ha igen, akkor érdemes lenne szigeteltetni, az örökre megszünteti a penészt. Ami ráadásul egészségtelen is.

A falakat tisztítsd le, és látni fogod, hogy elég-e csak a festés. Ha jól meg volt csinálva, akkor elég. Ha nem, akkor glettelni kell az egyenetlenségeket. Ehhez glettanyagot kell venni barkácsáruházban, meg fándlit, spaknit, glettvasat. Ha sok hiba van, akkor érdemes egy keverőszárra is beruházni, amivel könnyedén csomómentesre tudod keverni a glettet (amúgy elég nagy szívás). Nagyjából az a lényeg, hogy addig csináld a glettelést, amíg egyenes nem lesz a fal. Aztán le kell csiszolni, ehhez a legfinomabb csiszolópapírból vegyél, hogy ne karcolja meg.

Festés: ez jó kérdés, mert ha nem tudod megszüntetni a penészedés okát, akkor ajánlottabb lenne meszelni. De ehhez le kell kaparni a régi festéket glettelés előtt, az nagy meló. Viszont a mész fertőtlenít, míg a diszperzit táplálja a penészt. Ha meszelsz, azt meszelővel érdemes felhordani, amúgy vegyél festőhengert, mindegy milyet (mi múltkor vettünk valami sajátmárkás hengert párszáz forintért, teljesen jó volt), csak arra ügyelj, hogy a vége lyukas legyen. Abba ugyanis bele tudsz dugni egy partvisnyelet és nem kell létrázni, hanem a földről kényelmesen kifesthetsz. Vegyél még egy kis hengert meg egy ecsetet is, hogy ahol a nagy hengerrel nem tudsz festeni, ott azokat tudd használni.

2011. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2011. júl. 20. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!