Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a jobb a fa ablak vagy...

Melyik a jobb a fa ablak vagy a műanyag ablak (tégla lakásba)? Ablakot cseréltetnénk nemsokára talán, de járatlan vagyok a témában.

Figyelt kérdés

Nekünk a lazúrozott cseresznye színű faablak tetszik jobban.A férjem azt mondja h a műanyag ablaknál még inkább penészesednénk.Mégis mindenki műanyagra cserélteti (itt nálunk is) az ablakait,gondolom kisebb a hőveszteség.Ugyanakkor ha a műanyaggal vmi baj történik,azt ki lehet dobni,míg a fánál még mindig ott van az alakítás lehetősége.

Kb. mennyibe kerülne 1 ablak,akármilyen,160*160-as(redőnnyel)?És az erkélyajtó?


2011. nov. 9. 13:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Akkor vetemedik,ha rosszul van berakva,trehányul.
2011. nov. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az új, I. osztályú minőségi fa ablakok nem vetemedhetnek, mivel azok hossztoldottak és rétegragasztottak. A három réteget ellentétes száliránnyal ragasztják, így nem vetemedik.

Én a fára voksolok, de tudni kell, hogy a fa kb. 10%-kal drágább a műanyagnál, felületkezelés nélkül.

2011. nov. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Hát ez a fa és műanyag örök kérdés. A legnagyobb gond, hogy az építkezők/felújítók mindig spórolni próbálnak mindenen, ami gyakran a minőség rovására megy.

Egy tisztességes fa ablak (igen ez a fent említett 3 rétegű ragasztott) minimálisan vetemedik, ha vetemedik egyáltalán. Hátránya, hogy 3-4 évente költeni kell rá, és az alapára is drágább.

A minőségi műanyag ablak, minőségi szellőzéssel jó hőszigetelő, olcsóbb is, és normális minőségűek nem nyíródnak ki olyan könnyen.

Én kipróbáltam mind a kettőt, a fa részemről jobban bejött, bár drágább, sokkkkkal. Mind a kettőnek utána kell nézni rendesen (ha már nincsen tervezőtök) és a szomszédpistabá dolgot meg el kell felejteni. A legtöbb asztalos nem tud olyan minőséget garantálni, amit millió eurós gyártósorokon, precíz gépekkel készítenek.

2015. febr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!