Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyire kényes a fehér szín...

Mennyire kényes a fehér szín dominanciája a lakásban?

Figyelt kérdés

Otthonunkat úgy szeretném berendezni, hogy abban az uralkodó szín a fehér legyen, egy kis bézzsel melegítve. Mennyire kényes a fehér bútor, fehér textíliák, csempe, fal stb.? Lényegesen rövidít a bútor "élettartalmán" a fehér szín?

Leginkább olyan válaszokra várnék, akiknek van/volt tapasztalatuk fehér bútorral, világos szalagparkettel, vagy mindennel ami fehér és kell egy lakáshoz. :-)

Köszönöm előre is!



2012. szept. 24. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha takarítasz nincs gond. Ha szereted a muslicát leütni könnyen kenődik szét pl fehér tapétán. A bútorokat me g le lehet szappanos vízzel mosni.
2012. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Szappanos vízzel?

Akkor te sem bántad meg, hogy a fehér mellett döntöttél?

2012. szept. 24. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Én mindig hófehér szobára vágytam. Abban nem lenne olyan, hogy valahol döngicsél egy szúnyog, de nem látom hol. Olyankor utálom a sok barna felületet a hálóban.

Egyébként nem hiszem, hogy rövidebb életű lenne bármi attól, ha fehér. A sötétebb színek éppolyan csúnyák, ha elpiszkolódnak.

2012. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Fehér/nyírfa bútor, ezüst gombokkal ikea bútor, 11 éves kb. és rendben van. Simán tisztán tartható.
2012. szept. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát nagyon örülök a válaszaitoknak. :-)

Hallottam olyasmit, hogy hamar besárgul, elszürkül stb., de most megnyugtattatok.

2012. szept. 25. 08:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fehér bútorokkal berendezni egy lakást, szerintem olyan helyen veszélyes tisztaság szempontjából, ahol kisgyerek is lakik. Ezt csak gondolom. Nálunk nincs és vigyázunk a fehér bútorainkra, amik nem kényesek, nem látszik meg rajtuk egyből a por. A fal hófehér, de semmi baja, a bútoraink vegyesek; hófehér, szürkésfehér, fehér/szürke mintás (fotel huzata, ami mosható) színűek és semmi gond velük.

A fehér bútorokhoz jól illenek a nyír kiegészítők, olyan hangulatos, skandináv stílus érhető el vele.

2012. szept. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Örülök a sok pozitívumnak. Előbb utóbb gyerek is lesz, de valahogy csak boldogulunk.

Kanapét is fehéret szeretnék, mosható huzattal.

2012. szept. 25. 13:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek mellé nem ajánlom a világos textileket (ülőfelületek, szőnyeg), mert igen macerás napi szinten pucolni, de a világos bútorokról, parkettáról nagyon jól lejön minden rögvest popsitörlővel, a falról pedig domestossal :)
2012. szept. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!