Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nektek mekkora a nappalitok,...

Nektek mekkora a nappalitok, furdotok, szobaitok, ebedlotok+konyha, es ahol a kabatot/cipot tartotok?

Figyelt kérdés

egyesek azt mondjak hogy 6-7m napali az nagy, mas hogy pont jo hisz egesz nap ott toltod az idod legnagyobb reszet,


a szomszed szerint jo a nagy ebedlo (4x4), mert a csalad csak bovul es kell a hely, (foleg ha a gyerek is felno, meghazasodik es hazajonnek es megvendegeled)

+a konyha 3.5x4m


furdoben nm tudom mi az idealis, (kad, zuhanyzo, wc, mosogep, 2xkagylo)


es egy haloszobanak illetve gyekerszobanak, mekkora szoba kell 4x4m,? 5x5m? 3x4m?


2013. febr. 27. 10:29
 91/136 TappancsMancs ***** válasza:
Bár ahogy elnézem a két utolsó pult hasonló méret, az egyik túl zártan van.
2013. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/136 TappancsMancs ***** válasza:

A konyhának társasági szerepe is van ahol összeverődnek az emberek. Házibulin a konyhában mindig vannak beszélgető emberek. :)


Szal az a két nagy ormótlan konyhaszekrény :) elég annak max a két végén egy egy teljes magasságú szekrény. Minnél több egész magasságú elem van benne annál zártabb. Ugyanazt a tárolókapacitást át lehet tenni úgy hogy meghosszabbítani a pultot és faliszekrényeket. Még a két végét se kell feltétlenül lezárni ha egy nyitott vég jól megy a helyiséghez. Akár elég a hűtő/fagyasztó is.


Meg lehet azt variálni a különféle magasságú fali szekrényekkel, széles ajtós, álló ajtós, különféle polcok, aki szereti akasztós rész, ott lesz a hűtő/fagyasztó, tűzhely...

2013. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/136 TappancsMancs ***** válasza:

Itt van két konyha elrendezés, ez az első olyan mint egy irodaház hidegkonyhája ahol max kávét főznek. A második elrendezés hosszú pulttal tuti konyha.

[link]


Kapható mindkettő, innen vettem:

[link]

2013. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/136 TappancsMancs ***** válasza:

Szóval én biztos nem próbálkoznék falba épített konyhával mert alig látni rá példákat és alig csinálnak olyat. A szokásosból meg annyi ötletet nézegethettek hogy hetek alatt se értek a végére. Össze is tudtok kombinálni ötleteket.


[link]


Itt meg leírások

[link]

2013. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/136 TappancsMancs ***** válasza:

ezek hasznos alapinfók de eltérő témákat érintenek csak pár kapásból , biztos segít ez is

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/136 A kérdező kommentje:
mi szeretnenk pultot es kulon asztalt is es meg a szekreny pultja, fozni en is szeretek nagyon, es eleg sok helyet szoktam hasznalni, alltalaban kombinalok kajakat, vagy amit en kitalalok sokszor a kepzelet szab hatart
2013. márc. 6. 19:28
 97/136 TappancsMancs ***** válasza:
:) Azt én is szeretem hogy kitalálva főzni :) pl pirított zöldségek finomak így.
2013. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/136 TappancsMancs ***** válasza:
Egy kis poén ami idevág. :) Hallottam esetet - megkapta valaki a ház tervrajzát. Na gondolta rárajzolja a nappaliba tervezett foteleket - hogy nézne ki? Az építő meg kiöntötte betonból a szoba közepére a foteljait. Rajta volt a terveken... :) Fogták, kizsaluzták és megöntötték. :D
2013. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/136 TappancsMancs ***** válasza:

Ezt nem tudom bocsi hogy érted, bocsi az értetlenkedésért csak szeretnétek pultot ez lehet sok féle. Az alap a normál konyhapult aminek alul van szekrényes része. Aztán van a teljesen különálló konyhasziget ami lehet pult, lehet tűzhely és a kettő együtt. Aztán van a félsziget pult is aminek szabadon áll az egyik vége mint egy félsziget. A félsziget lehet két féle vagy szekrényes félsziget vagy csak asztallapos megoldás. Aztán a félsziget még egy kombinációja ha szekrényes akkor lehet fölötte is szekrény. Szóval pult az lehet sok féle, ha nem érthető mutathatok mindre változatot.


A helyigénye az tényleg fontos főként akkor lehet jól beállítani ha nagyobb a konyha ami nektek belefér majd. A gyakorlatban a munkára fogható konyhapult felületek ha megnézzük több helyen is vannak. Meg lehet szokni egy kicsi felületet is ez igaz de ha még semmi sem adott jó ha betervezzük. Nézd meg neked használat közben mennyi hely kell? Pl jobb oldalt kipakoljuk a zöldségeket, tőle balra megpucoljuk, vágódeszka méretünk és helye és kirakott tálak vagy lábosok helye. Széltében érdemes legalább egy métert hagyni, de kényelmesebb a másfél méternyi egybefüggő hely. A muris az hogy sok konyhapultnál még több is van mint 1,5m-nyi munkafelület csak kis darabokban ami nem annyira kézreeső.


Azt is hozzá kell venni milyen egyéb igényeink vannak, pl én "egyfolytában" teázok nekem elöl van a teáskanna poharakkal édesítő stb. Ennek van kis helyigénye. Aztán akinek kávégépe van kenyérpirítója stb azt is jó előre beleszámolgatni úgy kb-ra. Pl a sarok konyhapult mindig nehezebben hasznosítható, de ott aprítani biztos nem fog senki. Kávégépnek 45fokban állítva viszont megfelelő. Vagy általában használt dolgoknak amit elöl tartunk cukor só teafilterek stb.

2013. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/136 TappancsMancs ***** válasza:

Vannak konyhaelrendezés változatok a neten is pl ez itt ír jó dolgokat, 5 félét ír és 4et mutat, de több mint 5 féle van azért.

[link]

2013. márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!