Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nektek mekkora a nappalitok,...

Nektek mekkora a nappalitok, furdotok, szobaitok, ebedlotok+konyha, es ahol a kabatot/cipot tartotok?

Figyelt kérdés

egyesek azt mondjak hogy 6-7m napali az nagy, mas hogy pont jo hisz egesz nap ott toltod az idod legnagyobb reszet,


a szomszed szerint jo a nagy ebedlo (4x4), mert a csalad csak bovul es kell a hely, (foleg ha a gyerek is felno, meghazasodik es hazajonnek es megvendegeled)

+a konyha 3.5x4m


furdoben nm tudom mi az idealis, (kad, zuhanyzo, wc, mosogep, 2xkagylo)


es egy haloszobanak illetve gyekerszobanak, mekkora szoba kell 4x4m,? 5x5m? 3x4m?


2013. febr. 27. 10:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/136 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kabátot,cipőket a nappaliba tartjuk ami egybe az előtér is sajnos :S ez 27,2m2

A konyha 12,3m2 és az étkezős társalgós hely hozzá 26,7m2

A fürdőnk hosszúkás keskeny így nem igazán jó..az 6,6m2

4 hálószoba van 9,5m2,19,1m2,14,7m2,20,4m2

1,5 éve vettünk a házat és új burkolatot kapott minden ezért egy saját alaprajzot csináltam a méretekkel a gépre és ezért tudom így pontosan.

2013. febr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/136 A kérdező kommentje:
es ez igy megfelelo, nem erzitek kicsinek vagy nagynak? a helyeket, nem csinalnatok maskent?
2013. febr. 27. 11:45
 3/136 A kérdező kommentje:

hazepites elott allok es azert erdeklodom ennyire, mert egyszer epit az ember de az legyen jo, nem 2 ev mulva mar alakit


a terveken gondolkodom

2013. febr. 27. 11:59
 4/136 anonim ***** válasza:
100%

2 felnőtt és 2 gyerek van... megfelelő viszont fűtés szezonba meg takarításoknál óriásinak találom.

Tavasszal lesz a házhoz építve egy kis előtér mert így nagyon gáz,hogy az ember egyből a nappaliba részbe van és a sáros havas cipők meg fűtésnél a jövés menésbe hűl a szoba. Nekem a fürdő az egyetlen bánatom..mivel keskeny csak az egyik falhoz lehet cuccolni és ott a mosógép a sarokba majd jön a szennyes tartó a mosdó a kád és ennyi,ezek közé még egy keskeny szekrénykét se lehet bepasszírozni..majd a légvégéből nyílik a wc...állandóan egy sarokkádról álmodozok amit nem lehet berakni csak max 76 centi széles cuccot különben már a wc nem annyira megközelíthető.A fürdő és konyha rész mögött egy nyári konyha volt + padlásfeljáró ami kintről közelíthető meg...szerettem volna a fürdőből közlekedőt csinálni ahonnan ebbe a nyári konyhás részbe lehetett volna menni ami az új nagy fürdő szoba lett volna,de központi fűtést csináltunk és a kazánt csak oda tudtuk tenni (vegyes tüzelésű + nagy puffer) szóval az nem mutatna jól a fürdőszobába.Gondolkodtunk azon is,hogy a konyhából fürdőt a fürdőből főzőfülke szerűséget és a wc helye spejz lett volna mert az nincs a házba ez úgy nem is lett volna rossz mert egymás mellett van a két helység,de a fürdő fala ahova ablakot lehetne már a "kerítés" a szomszédhoz így nem lehetne oda nagy ablakot berakni és ez az egyetlen kicsi ablak sokat nem ér szóval úgy lenne egy sötét főzőfülkénk és egy fényárba úszó nagy fürdőnk...

Nah de előttünk még az élet aztán majd lesz valahogy :))))

2013. febr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/136 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a legkisebb szoba a miénk..van benne ágy + 2 éjjeliszekrény és még 1 db szekrény beférne :) miután csak aludni járunk oda bőven elég.A másik 2 nagy szoba a gyerekek birodalma mert ők többet vannak ott így a hely is kell nekik.A 2. legkisebb szoba a mi gardrób szobánk és egybe vendégszoba....ami majd külön jó lesz kb 12 év múlva ha a gyerekek barátja vagy barátnője akarna itt aludni :)))))))) mondjuk ők biztos nem így képzelnék :)))))
2013. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/136 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kinek mire van igénye. Van aki nagyobb hálót szereti kisebb nappalival. Nekünk étkező és nappali egyben van így nagy tér kb 45 m2. Ettől kisebbet is el tudok képzelni. Sokan a gyereknek csak kicsi hálót építenek, szerintem a gyerek szobának is érdemes normál méretűnek lenni, mert az a gyerek egyszer felnő és majd franciaágya is lesz. Mi van ha átmenetileg ott maradnak majd a pici unokával. Ilyenekre is gondolni kell, mert a család mérete és igényei mindig változnak. Én már régen megfogadtam, hogy a ha lesz saját házam, akkor a lesz saját szülői fürdő ami a szobából nyílik. A gyerekeknek pedig közlekedőből nyíló közös háló lesz. Valamint nekem kell háztartási helység ahol lehet mosni, teregetni, vasalni, varrni, takarítószereket tárolni stb. A mostani konyhák pedig kics kb 3x2,5m. Nagyobbat képzelek el, amiben konyhasziget is elfér székekkel.
2013. febr. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/136 A kérdező kommentje:
en is szeretnek a konyhaba szigetet, es azon kivul az ebedlo ahol vagy 6-10 szemely elfer
2013. febr. 28. 12:05
 8/136 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Igen a mosóhelyiség az nagyon praktikus, úgy érdemes hogy lehessen ott teregetni és vasalni is, elférjen a mosógép és mosószerek, szárítógép ha kell neked. Úgy mindennek és ! legyen ablaka is. A szellőztetés miatt. A teregetést meg érdemes úgy tervezni hogy a legtöbbször az igény kicsit nagyobb szokott lenni, így érdemes legalább egy két oldalon is nyitható szárítóval kalkulálni (három részessel). Ekkorát simán számolj neki:

[link]

Mégpedig úgy hogy még te is odaférj mellé ha teregetsz. Ha van rá módod akkor érdemes akár kettő ilyennel is kalkulálni mert gyakran van hogy egyszerre mosunk két adagot.

Ilyen helytakarékos szárítókkal meg nem érdemes próbálkozni mert a ruhák egymásra lógnak, a függőleges hely nagyon kicsi a rácsok között.

[link]

Mosóhelyiséget érdemes teljesen kicsempézni a falon és a padlón is mert az jól bírja a párát. Ha nem spórolsz a méretén akkor is elég neki egy kb 1,4m x 2,5 m, hasonló elrendezéssel mint egy kiskonyha. Egy hosszú pulttal amin tudsz ruhákat hajtogatni/pelenkázni és alatta és fölötte polcokon elférnek a dolgok, mosógép, porszívó, wcpapír, mosószerek, seprűk akármik.


A 6-7m-es nappali magyar viszonylatban nagy, amúgy normál méret. Bocsánat ha lekezelően hangzik, nem annak szántam csak jólétibb országokban tényleg nagyobbak a lakások/házak. A nappalit számold a saját igényeitekhez is. Ha nagyon társaságkedvelők vagytok és állandóan jönnek a barátok akkor több ülőhely és nagyobb nappali kell. Nézd meg mennyi és milyen ülőhelyet szeretnétek és az mennyi helyet foglal. Egy sarok kanapét pl általában betehetsz a sarokba és rászámolod a kis asztalt és közlekedő helyeket. Esetleg némi egyéb bútort is pl tv állólámpák... Egy L alakú kanapé pl kb 3m x 2m. A nappaliba számolhatod a számítógép asztalt is székkel meg virágokat is pl.


A fürdőbe ha tudjátok ne tegyétek a wc-t. Mert ha valaki az egyiket használná más meg a másikat akkor praktikátlanul jön ki. A helyspórolás miatt szokták egybe tenni a fürdőt a wc-vel, de jobb ha külön van. A kád vagy zuhanyzó meg ízlés kérdése. Ha megengedhetitek lehet két kisebb fürdőtök is. A zuhanyzó lehet kicsi a kádas meg nagyobb a pancsizáshoz. Két mosdókagyló egy helyiségbe elég luxus dolog. Ha van két kisebb fürdő ez megoldódik magától, de egy fürdőben szerintem nagyon luxus igény.


Érdemes ha nincs még baba betervezni a babás helyet pelenkázóasztallal és polcokkal vagy a fürdőbe vagy a mosóhelyiségbe. Az is kb 1-2 négyzetméter elvileg beleférhet és akkor nem kell valahol odapaszírozni ha betervezhető.


Hálószobának és gyerekszobának amiket írtál hogy 4x4m,? 5x5m? 3x4m? ez nagyon négyzet alakú. Az szokatlan ha pont négyzet alapja van egy bármilyen helyiségnek, szerintem jobb ha kicsit téglalapok. A gyerekszoba ahogy írták tényleg jó ha rendes szoba méret és nem kuckó. Pont mert felnőnek és akkor jobb nekik + franciaágy miatt is. Egy 4x5m -es szoba hálószobának már okés. Egy nagyobbik méretű franciaágy az 2m x 1,8m. Ha két oldalt rászámolsz 1-1 métert akkor az már kb 4m szélesség és úgy rendesen elfértek az ágy mellett. De ez kicsit már a kényelmesebb méret. Ha az ágy 1,7m széles és két oldalt csak 60cm-t hagytok rá akkor is elfértek az lenne 2,9m.


Érdemes lehet úgy terveztetni hogy bővíthető is legyen ha kell. A nappalit déli fekvésűre hogy az napfényes legyen, a hálót meg rejtettebre és mondjuk ne utcai kilátással ha lehet. Ha van kert a nappali oda is nézhet hogy ki lehessen menni. Számolni kell a pénzetek miatt is és amit már mondott valaki a fűtés miatt is. Érdemes utánanézni a mai új házakra érvényes energetikai besorolásoknak is hogy legyen azért jól tervezett is. A falakat is érdemes egyből jól szigetelni. Ha kell sufni vagy műhely az is jó lehet ha nem különálló épület hanem a ház egyik oldalán van. Akkor még ha fűtetlen is félig fogja az épület egyik falát szigetelésben.


Jájj de hosszú lett de írtam ami eszembe jutott. :)

2013. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/136 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Esetleg ilyeneket is beletervezni:

energiatakarékos ház

[link]

Van erről sok infó a neten.


[link]

2013. márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/136 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Az helyiségek járóterületét külön is számoljátok a tárolószekrényektől, hogy a nappalit ne úgy hogy ágy+járófelület, hanem ágy+járófelület+ami még nektek kell. A szekrényeket általában alulszámítják az emberek és végül csak ömlesztve túlzsúfolva férnek a holmik. Szekrényekre érdemes 1,2 - 1,5 es szorzót számítani. Konyha szekrénynél is hogy tudj még venni egy egy lábost serpenyőt kisgépet akármit. Azért túl nagyra se csak rendesen férjenek a dolgaitok és egy kis tartalékhely is maradjon.
2013. márc. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!