Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nektek mekkora a nappalitok,...

Nektek mekkora a nappalitok, furdotok, szobaitok, ebedlotok+konyha, es ahol a kabatot/cipot tartotok?

Figyelt kérdés

egyesek azt mondjak hogy 6-7m napali az nagy, mas hogy pont jo hisz egesz nap ott toltod az idod legnagyobb reszet,


a szomszed szerint jo a nagy ebedlo (4x4), mert a csalad csak bovul es kell a hely, (foleg ha a gyerek is felno, meghazasodik es hazajonnek es megvendegeled)

+a konyha 3.5x4m


furdoben nm tudom mi az idealis, (kad, zuhanyzo, wc, mosogep, 2xkagylo)


es egy haloszobanak illetve gyekerszobanak, mekkora szoba kell 4x4m,? 5x5m? 3x4m?


2013. febr. 27. 10:29
 81/136 TappancsMancs ***** válasza:

Fürdőszoba ablak megoldások

[link]

2013. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/136 TappancsMancs ***** válasza:

A konyhát talán érdemes lenne úgy elhelyezni, hogy az a fala ahol az ételek lesznek tárolva az egy hűvösebb, árnyékosabb falra essen. Ahol a nap pont nem süt rá. Nehogy melegebb legyen annyival az a falrész kánikulában hogy megromlana az étel. De saját tapasztalatom az nincs erről, én utána kérdeznék.


Másik tipp ez meg a spórolásra adott esetben. A tervezett 40ből gondolhatja bárki és jogosan hogy kijön majd egy 500e-es tv. Én pl nem igénylem és megfelene 200e -ért is simán. Maradna +300e és menne fürdőszobai szerelvénybe. Egy mosdócsaptelep ami szupibb mondjuk 40-50e. A felszabadult 300e ből elég jól fel lehetne szerelni a konyhai és fürdőszobai cuccokat. Én pl ezt választanám pénzügyi csoportosításra. De ez igényfüggő szal ez csak tipp volt.

2013. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/136 A kérdező kommentje:

ezek is nagyon jo otletek,

konyhabutorral kacsolatban mit szolsz a falba epitos megoldasrol? es a konyhabutorba beepitett tuzhej, suto es mosogatogep es hutorol? de ol a huto ajta is fabol legyen, mint a butor

2013. márc. 5. 20:36
 84/136 TappancsMancs ***** válasza:
Pillanat járkálok mert sütöm a szalonnámat vacsira :)
2013. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/136 TappancsMancs ***** válasza:
Fu na erre tudnák képet valahonnan linkerlni? Hogy jól értsem. Alapból a konyhabútort rászerelik a falra (a fölsőket): Az alsókat meg odaillesztik a fal mellé. Most akkor milyen lenne a falba beépíítés?
2013. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/136 TappancsMancs ***** válasza:
A tűzhely sütő és mosogatógép + mosogató az tuti ha bele van építve a konyhabútorba. Ha így érted az tuti többnyire így szokták. Ha valahogy ezt az egészet bútorostul és kütyüstül még a falba is ... arról kéne kép.
2013. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/136 TappancsMancs ***** válasza:
most olvasom megint asszem tudom milyenre gondolsz. Mindjárt jövök...
2013. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/136 A kérdező kommentje:

[link] nem latszik annyira, de oldalt a szekreny melett fal van


[link]

[link]

[link]

2013. márc. 6. 08:51
 89/136 TappancsMancs ***** válasza:

A bútorba beépített tűzhely stb az jó nagyon.


A falba építés meg szerintem már nagyon sajátos megoldás és rendkívüli tervező-lakberendező kéne hozzá hogy mutasson annyira mint a szokásos nem-beépített bútor. Elég ritka dolog és amit láttam néhol valóban kellemeset (neten/magazinokban) az mint a fehér holló. Az ötlet jó lenne de nincs annyi hagyománya se külföldön se nálunk, hogy egy kiforrott stílussal csinálná meg neked bárki is vagy ti magatok. Max egy megfizethetetlenül drága lakberendező pl Ausztráliából stb.


Szerintem nem érdemes túl szokatlan ötletet erőltetni, mert a szokásos "odatesszük" a konyhabútort-módon is ezer féle variációt tudtok átnézni. De tényleg ezer félét. Ebből meg alig találni pár mintát amiből eldönthetnétek. Ha a hagyományosnál maradtok az biztos lesz és rengeteg lehetőséget nyújt bármire. Szal én ejteném a falba építést.

2013. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/136 TappancsMancs ***** válasza:

Ennél a konyha nem néz ki konyhának pedig az szerintem fontos, mert a konyha az egyik kedvelt központja a lakásoknak. Meg el is sikkad valahogy a sok fallal körülvéve:

[link]


Ez is valahogy konyhaként túlzottan beleolvad a falba az egész. Meg olyan mintha egy gardróbban lenne tűzhely. Jók a beépített dolgok de szebb ha konyhának látszik.

Meg olyan sivár mint egy nagyüzemi konyha ahol csak a funkció kell és kész:

[link]


Ez csak simán beépített cuccos csak nem konyhás az meg fontos mert a konyha az egyik legforgalmasabb hely ahol társalogni is szoktak. A gyakorlatban a konyhában nem csak sütnek-főznek hanem társasági életben is van szerepe.

[link]


Az előzőhöz képest ennek van elég pultja ami úgy is kell ha nagy a sütés-főzés. Konyhának is néz ki.

[link]

2013. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!