Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nektek mekkora a nappalitok,...

Nektek mekkora a nappalitok, furdotok, szobaitok, ebedlotok+konyha, es ahol a kabatot/cipot tartotok?

Figyelt kérdés

egyesek azt mondjak hogy 6-7m napali az nagy, mas hogy pont jo hisz egesz nap ott toltod az idod legnagyobb reszet,


a szomszed szerint jo a nagy ebedlo (4x4), mert a csalad csak bovul es kell a hely, (foleg ha a gyerek is felno, meghazasodik es hazajonnek es megvendegeled)

+a konyha 3.5x4m


furdoben nm tudom mi az idealis, (kad, zuhanyzo, wc, mosogep, 2xkagylo)


es egy haloszobanak illetve gyekerszobanak, mekkora szoba kell 4x4m,? 5x5m? 3x4m?


2013. febr. 27. 10:29
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/136 TappancsMancs ***** válasza:
Én bútort is olyan asztalossal csináltatnék aki nem csak lapszabászattal dolgozik hanem csinál tömör fa bútorokat is. Akkor tud csapolni illeszteni rendesen és az ízlése is jobb lehet meg precízebb is.
2013. márc. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/136 TappancsMancs ***** válasza:

Ezt lehet félreértem:

"aztan az emelet elrendezese kovetkezne, de itt csak halok lesznek, es egy mozsdo wc-vel, "

Az emeleten szerintem a hálószoba lenne praktikus ahova a nap végén felmentek. Lent meg a nappali és konyha. A fürdő lehetne fent és lent is mondjuk. A gyerekszobát érdemes a nappalihoz igazítani fentre, amíg kicsi/k nem kell az anyukának fel-le rohangálnia egy este 4x. A gyerekszobára volt asszem szó róla hogy lehet nagyobb is mert ha felnőnek akkor az a jobb. Ezt érdemes megfontolni. A mai trend az hogy a gyerekek kirepülnek és ma már nem nagycsaládok élnek együtt és ezen nem is nagyon lehet csak úgy változtatni. Szóval én azt venném alapnak hogy a gyerekszobák legyenek kicsik mint egy lakótelepi félszoba kb. Aztán ha egyetemre jár attól még tud abban lakni, megoldja. De lehet már egyetem alatt költözik és akkor minek 2-3 nagyobb gyerekszoba? Svéd barátnál ez olyan volt hogy kertes házikó de elég nagy. Nappali, +2 rendes szoba, +két (nagyon) kicsi gyerekszoba, 2 fürdő mindkettő zuhanyzós (egyik szaunával). Szóval ott lehet 2kicsi 2nagy +szoba is. De alapnak nem ott fognak lakni a gyerekek és ha anyagilag nem férne bele elég a kicsi gyerekszoba is simán. Max nem a picur féle hanem egy félszoba méret.

2013. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/136 TappancsMancs ***** válasza:
Ja kihagytam hogy hálószoba is és +2kicsi +2normál szoba. Tehát a gyerekeknek 2-2 szoba. Ami később lehet vendégszoba vagy akármi. De ezt csak úgy mondtam ez nagyon luxus. :)
2013. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/136 TappancsMancs ***** válasza:
Na most tudakoltam garázsról. :) Állítólag úgy szoktak hogy általában ha többen érkeznek autón akkor a többiek kiszállnak még a garázsba állás előtt. Így a garázs szélessége elég ha egy ajtót ki lehet nyitni, az elég. Valószínűleg lesz távirányító hozzá, de érdemes egy csak belülről zárható valami is rá.
2013. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/136 TappancsMancs ***** válasza:
Ja és érdemes lehet hosszabb autóhoz is tervezni ha valaki válthat olyanra.
2013. márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/136 TappancsMancs ***** válasza:

Lépcső alá szoktak sok féle megoldást mutatok rá egy kis gyűjteményt. Vannak jó dolgok, de pl én nem tennék ülőalkalmatosságokat alá mert szerintem nem esik jól beülni egy lépcső alá. Olyan ez mint ahogy az ágyat se tesszük úgy hogy fejjel ajtó felé, hanem lábbal ajtó felé. A lépcső alatti szekrény is kicsit fura lehet ha nagyon szekrényszerűen néz ki. De ha jó minőségű stílusos akkor ettől mutatós lesz. Ha csak sima lapszabász szekrény az lehet nem fog jól mutatni.


Ha nappaliban van a lépcső akkor lehetőleg átláthatóbbra, levegősebbre jobban mutathat. Nappaliban alá szoktak tenni polcrendszert is vagy csak egy alacsonyabb szekrényt olyan pultszerűt. De ha szép mutatós a lépcső akkor érdemes alatta meghagyni a helyet nagyvonalúan. Vagy egy nagy növényt cserépben alátenni. Szekrényt is szoktak alá beépíteni de szerintem a polc levegősebb, a szekrények meg nagyon dobozszerűek alatta.


[link]

2013. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/136 TappancsMancs ***** válasza:

Ezek meg lépcső megoldások, bejáratok és nappalik.


[link]

2013. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/136 TappancsMancs ***** válasza:

Lépcsős oldalakról sok minden fent van a neten pl elrendezések, méretek...

[link]

[link]


Lásd még gugli:"lépcső típusok"


Ízlés kérdése de nekem nagyon látszik ha gugliban rákeresek magyarul vagy angolul a lépcsőre a magyarnál nincsenek igazán ízléses darabok. De ez egyéni, én inkább kinéznék egy szépet és azt megcsináltatnám.

2013. márc. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/136 TappancsMancs ***** válasza:

A konyhabútor amit csináltattunk az bakiparádé :) de nekünk kellett volna megmondanunk mi mekkora stb legyen. Hiba volt elfogadni az asztalos javaslatait. A képekre írkáltam nyilakkal mi hogy alakult :)


[link]

2013. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/136 TappancsMancs ***** válasza:

Fürdőszobánk :)

[link]

2013. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!