Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit tegyek, ha szeretek...

Mit tegyek, ha szeretek hangosan zenét hallgatni, de nem akarom a szomszédot zavarni vele?

Figyelt kérdés

alternatívákat keresek..ugye van az, hogy hangszigeteltté teszed a lakás falait, ez mennyire hatásos? mennyire drága?

+olyan házba költözöl aminek nincs közös fala a szomszédoddal.

milyen más alternatívák vannak?



2013. ápr. 5. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Fülhallgató.
2013. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég egyértelmű, hogy füles.
2013. ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Simon Attila x44 válasza:
29%
Én is így vagyok vele, de én nem gondolok a szomszédokra
2013. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Gondolni már kell a szomszédra,mert megváltozott az ide

vonatkozó törvény .A hangszigetelés nem egy olcsó dolog .

A fülhallgató meg tönkre vágja a füled ,előbb utóbb .

Itt nem csak a közös falra kell gondolni .más szomszédokat is zavarhatsz ezzel .Miért kellene hallgatni a 3. szomszédnak is azt,amit te szeretsz hallgatni .Netán pihenne is,mert éjszaka dolgozott,vagy épp oda fog menni .

Költözz ki tanyára ,ott el lehet engedni a hangot .

2013. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért, ha hangfallal hallgatja hangosan az nem vágja tönkre a fülét? :D
2013. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#3 azért mert egy büdös tahó vagy
2013. ápr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"közös falra kell gondolni .más szomszédokat is zavarhatsz ezzel" annyira hangosan nem hallgatom azért:D


...

hát mindegy, akkor leszokok a zenehallgatásról:) a fülest már próbáltam, de az a baj vele, hogy viszket utána a fülem, meg félek attól, hogy rosszabb lesz a hallásom tőle (amúgy, ha hangfallal hallgatom akkor nem 1 centiről jön a hang, hanem sokkal távolabbról...)

2013. ápr. 5. 18:31
 8/14 anonim ***** válasza:

"A fülhallgató meg tönkre vágja a füled ,előbb utóbb . "

"a fülest már próbáltam, de az a baj vele, hogy viszket utána a fülem, meg félek attól, hogy rosszabb lesz a hallásom tőle"


A hallásod így is úgy is rosszabb lesz idővel. Ha hangosan hallgatod a zenét, akkor előbb, mint utóbb, és ez nem attól függ, hogy füles vagy hangfal, hanem attól, hogy milyen hangerővel jutnak a hangok a dobhártyádig, és mennyi időn keresztül kapja a füled a hangterhelést. Ha hangosan szeretsz zenét hallgatni, akkor gyorsabban fog romlani a hallásod, akár fülessel, akár hangfalon hallgatod a zenét. A fülviszketésre nem tudok gyógymódot, esetleg tudom javasolni a fejhallgatót a fülhallgató helyett.

2013. ápr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A hangfal alá tegyél zajcsillapító anyagot, például mosógép alá való gumit, és szőnyegdarab kombinációját. A falakra ne akassz hangfalat. Ha polcon van, szintén béleld alá.


Ha a szobát körbetojástartózod, vagy a plafont, akkor a visszhangot is hatásosan ki tudod lőni. az ablakra tegyél függönyt. Ha tojástartót nem akarsz a falra, akkor oda is tegyél valami "függönyt" elhúzhatósan.


A betonpanel viszont külön kategória, ott a falakra belül még jobban lehet fokozni a dolgot lyukacsos falemezekkel, mögötte zajcsillapító vatelinnel. (kabátbélés, hangszóróbélés)

2013. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hangszigetelés nem olcsó de az tényleg elég hatékony megoldás :) esetleg próbáld meg halkabban hallgatni :)
2013. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!