Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van arra törvény, ha a kutya...

Van arra törvény, ha a kutya ugat, és ez zavarja a szomszédot, akkor a kutya gazdájának gondoskodni kell arról, hogy a kutya ne ugasson?

Figyelt kérdés
A szoszédasszonyommal már egy ideje vitázunk, ugyanis nekünk van kutyánk, aki -láss csodát- ugat. Nem tudom, hogy sokszor e vagy sem, nem mértem még, hogy egy kutya átlagban mennyit ugat. Ok nélkül ez sem ugat. Ha jön a postás, vagy elmegy egy kutya a kertkapu előtt...szóval elég átlagos kutyam semmi extrém ugatási kényszere nincs. Na erre az én drága szomszédom folyamatosan babrál, hogy hallgatassam el a kutyát, mert őt zavarja, és márpedig van arra törvény, hogy kutyát tartani csak úgy lehet, hogy mást ne zavarjon. Nyilván. Ne menjemón át a szomszédhoz, ne piszkítson a kapujuk elé, na de hogy ne ugasson!? Ilyen létezik?? Ő azt mondja, hogy oltassam le. Én persze nem akarom, nem is értem, hogy gondolja, csak azért altassam el a kutyámat mert őt zavarja. De félek, hogy bemegy az önkormányzathoz a faluba, és akkor el kell altatnom, mert tényleg van rá egy ilyen törvény. Tudtok erről?
2012. ápr. 27. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Vannak még hülye emberek, akik nem ismerik a 60 forintos füldugót, vagy ezt a készüléket..


[link]

2012. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ezek jók...de a kutyám házörző, és mint írtam nem extrém módon ugat. Annyit az ő kutyájuk is ugat mint az enyém:-) Ha rakok rá ilyen ugatás gátlót, akkor viszont semmit nem fog érni a kutya, mert ha be akarna jönni valaki azt sem ugatná meg.

A füldugó jó volna, de én nem várom el senkitől, hogy úgy élje a mindennapjait, hogy be legyen dugva a füle...inkább a száját kellene bedugni valamivel amivel annyid karattyol nekem.

Szóval azt tudni kell, hogy éjjel sem ugat extrém módon a kutya, nem olyan fajta. Szuper házőrző. Nyilván ha valaki erre jön azt megugatja, de hát minden kutya megugatja nem csak az enyém.

2012. ápr. 27. 09:28
 4/15 anonim ***** válasza:
nincs ilyen törvény ne aggódj... ha bemegy önkormányzathoz a jegyző is max csak annyit csinál, hogy kijön körbe kérdezi a szomszédokat, hogy valóban túl sokat ugat e a kutya... ellenőrizni fogja hogy téényleg sokat ugat e a kutya (pl behivod teára ott lesz 1-2 órát stb) a szomszédasszonyodnak meg nincs jbb dolga... ismerösömék falun laknak, van vagy 4 kutyájuk, de senki nem szól érte mikor hajnalban is ugatni kezdenek.... rókát űznek....
2012. ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Te meg panaszold be, hogy az ő kutyája miatt nem tudsz aludni. Vica -versa mehet akkor a feljelentgetés.
2012. ápr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A kutya főleg ha házőrző azért van hogy ugasson.

Nincs semmi törvény rá,hogy nem szabadna ugatni a kutyának.

Ha a szomszédasszony hőbörög,nyugodtan lehet neki mondani,hogy menjen,és intézkedjen,mert úgysem tudnak mit csinálni.Viszont én tuti mondanám,hogy én is megyek panaszt tenni,mert engem meg a szomszédasszony kotnyeleskedése zavar..

2012. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ühümmm...érdekes szitu, mert rá vonatkozó törvény nincs:-) vagyis neki mindent szabad, ilyen falu gazdagja típus. Najó...a lényegre megkaptam a választ tehát nincs drága Magyarországunkon jelenleg olyan törvény ami tiltaná a kutyának az ugatást:-)

Mindenkinek köszönöm, megy a zöld kezecske:)

2012. ápr. 27. 09:45
 8/15 Shai-Hulud ***** válasza:
Nálunk MINDENKI ugathat - még a kutya is!!! :-D
2012. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, de a másik oldalról. Engem is zavar a szomszédaim kutyáinak az ugatása. Igaz, hogy a szomszédom 8!!! kutyát tart és egymást hergelik, folyamatosan ugatnak, vonyítanak és verekednek. Alig van 10-15 perc csend és újra kezdik. A keneljük kb 1,5 méterre van a házamtól és nyáron gyakorlatilag teljesen lehetetlen nyitott alaknál aludni vagy akár tv-t nézni.
2012. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nekem csak 1 kutyám van. Nekik is van kutyájuk. Nem közvetlen szomszéd, a házunk egymás háta mögött van, nagyjából 300 méterre egymástól. Az én kutyám nem megy el a hátsó kerítéshez ugatni, mert ott nincs semmi.

És hidd el, a kutyám valóban nem ugat egész nap.

2012. ápr. 27. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!