Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy konyhát hogy rendeznétek be?

Egy konyhát hogy rendeznétek be?

Figyelt kérdés

[link]


Ekkora méretű konyha, kifele nyíló ajtóval és jobb oldalt középen egy olyan 1,5 m ablak.

Szeretnék bele egy étkezőpultot bárszékekkel, ti hogyan csinálnátok meg?

(nem vagyok sokat otthon, egyetemista lakás)



2013. dec. 20. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jelölted, hol van a vizesblokk helye /mosogató pl./, ill. a főzőalkalmatosság /tűzhely/ lehetősége. Én az ablak két oldalára tervezném a szekrényt áthidalóval, amibe a világítás is beépíthető,s az ablak alatt futna a konyhapult, munkaasztal. Így nappal is világos, ill. megvilágítható. A többi attól függ, hol kapnak helyet a szerelvények kötöttsége miatt a konyhai felszerelések.
2013. dec. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen szeretnél étkező pultot, akkor én a 2 méteres falra tennék végig egyedi szekrénysort, mindenféle géppel, amit szeretnél és befér. A szekrényt kihoznám az ablak falán amíg csak lehet, majd egy félszigetet arra merőlegesen. Ennek a konyhaszekrény felé eső része lehetne konyhapult, a másik oldalról pedig lehetne magasabb, bárpult szerű, ahova bárszékeket is lehetne tenni.

A konyha másik, eddig kihasználatlan oldalára pedig tennék egy étkező asztalt székekkel, ahova kényelmesebben is oda lehet ülni.

Nem tudom hogy nézne ki, mivel nem túl nagy ez a helyiség, de talán ezt tudnám javasolni. Esetleg lehetne az ajtó falára is mindezt tenni, de akkor szerintem sötétebb lenne.

Összességében én nem tennék be bárpult félét, én inkább a kényelmesebb mozgást és főzést, nagyobb helyet részesíteném előnyben. Végig raknám a 3 méteres falat szekrénnyel és munkapulttal, a másik falra pedig tennék egy asztalt és kész.

2013. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ajtó mellett, ahogy belépsz, balra tenném a pultot. Nem közvetlen az ajtóhoz, hanem úgy, hogy még a székek elférjenek. Persze nem lehet így hosszú, max. 120-150 centi. De inkább 120.

A konyhabútort pedig a bal oldali, valamint a felső falra osztanám be L alakban. Egyetemista lakásba annyi elég. Esetleg a hűtőt hoznám ki a jobb alsó sarokba, bár az főzésnél kényelmetlen lehet.


Vagy a másik megoldás, ha a pult az ablaknál indul. Akkor nem kell minden alkalommal megkerülni, valahányszor bemész a konyhába.


Illetve a harmadik, ami eszembe jutott - ilyen lakásban laktam régebben, hogy ha az ablak elég magas, akkor oad mehet a pult, alá a bárszékek. Én ezt a megoldást anno szerettem, nem vesz el extra helyet, és úgy volt megcsinálva, hogy a pult folytatása az ablak mellett már a beépített főzőlap volt :)

2013. dec. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ablaknak háttal ne mosogass, ne főzz. Kajálni egy falra szerelt lehajtós asztal is simán elég lesz.
2013. dec. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
Csak az étkezőpultra és bárszékre költenél?
2013. dec. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!