Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen színű festéket ajánlaná...

Milyen színű festéket ajánlanátok rossz fényviszonyokkal rendelkező szoba kifestéséhez?

Figyelt kérdés
Egy kb 10 m2-es szoba, 3,2m-es belmagassággal egy 120 éves házban, belső udvarra néz, így elég sötét. Milyen színnel dobhatnám fel? Először lefestettük fehérre, de nagyon nem jött be. Utána átfestettük krém színre, de eléggé „koszos” hatása van, úgy néz ki, mintha kb 20 éve kifestették volna és azóta nem nyúlt hozzá senki. Pedig jó szín, máshol tökre tetszik (a konyhámnak jók a fényviszonyai, ott is ez a szín van és jó lett), de ide valami egész más kellene, ami feldobja ezt a pici, de viszonylag magas és eléggé sötét szobát. Szerintetek milyen színnel lehetne feldobni? Azt még tudni kell, hogy a laminált padló sötét barna, de azt nincs pénzem kicserélni. Olyan szín kéne, ami azzal is összeillik valamennyire, de mégse fokozódna a sötétség érzet és az ódon hangulat.

2015. márc. 5. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
citromsárga...nincs szoba amit nem dob fel
2015. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elég kötött szín: világoskék ezüst díszítéssel (csíkok bele, vagy falmatrica, bármi)

A sötét padlóhoz tökéletes, de nem mindegy milyenek a bútorok.

2015. márc. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Ha vízszintesen csíkoztok, az nagyobbítja a szobát. (A függőleges meg magasítja, azt ne csináljátok. :))

2015. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Napsárga.
2015. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dulux, Hajnali áhítat, gyönyörű felfestve, ha ráesik a fény, úgy ragyog, mint a nap.
2015. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
No és ez a "hajnali áhítat" megnevezés milyen színt takar?
2015. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A hajnali áhitatot hiába festeném fel, mert itt nincs fény, amitől ragyoghatna, csak ami a gangról beszűrődik. Ha kint száz ágra süt a nap, itt még akkor is villanyt kell kapcsolnom. Kivéve ha nyitva van az ajtó, akkor a konyhából jön fény.


A világoskéktől félek egy kicsit, nem lenne olyan "kórterem" hangulata? A sárgás színekben viszont látok fantáziát.

2015. márc. 7. 09:44
 8/11 anonim ***** válasza:
A Dulux Hajnali áhítat egy narancssárgás szín, amire ha ráesik a fény (felkapcsolod a villanyt, vagy besüt a nap) olyan, mintha ragyogna a nap. Nagyon szép, az egyik szobánk azzal van festve, szinte "érezni" a kellemes melegét. Tényleg nagyon szép. Mi nyáron festettük az egész házat, mindent DULUXszal, és nagyon szép színei vannak, ráadásul nagyon jól fed. Szóval tudom ajánlani.
2015. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, az ilyen sárgás-narancsos árnyalatok nagyon fel tudják dobni a szobát és napsütötte hatást keltenek.

Nálam napsárga van, nagyon szeretem. Igaz, hogy ide besüt a nap, de ettől függően változik a falak árnyalata.

2015. márc. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én vagy a hajnalkát, vagy az orgonát fogom a falra kenni. (Felső sor 2 utolsó. Ha ráállsz, kiírja a szín nevét.)

[link]

Ráadásul zöldnek (talán a palástfű) is kell a falra kerülnie a zöld szőnyeg miatt, és még ehhez teszek hozzá ezüstöt. Asszem, én az egyik falat becsíkozom, a többi sima kék lesz, de nem tudom, hogy egyenlő széles csíkok legyenek és keskeny ezüst legyen köztük, vagy különböző szélességű.

2015. márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!