Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyire éri meg mosogatógépet...

Mennyire éri meg mosogatógépet venni? Milyet?

Figyelt kérdés

lehetséges,hogy a közeljövőben vennénk mosogatógépet és érdekelne a véleményetek,főleg azoké akik használtak vagy használnak mosogatógépet.Érdemes venni?Ha igen milyen fajtát?Ha nem érdemes akkor annak mi az oka?

5 emberre lenne(3 gyerek és 2 felnőtt)

köszi a válaszokat előre is!


2010. febr. 23. 15:23
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és kb mennyit fogyaszt?
2010. febr. 23. 15:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy amennyivel kevesebb vizet használsz el, annyival több áramot! És akkor már a víz olcsóbb!
2010. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdemes-e? A pénz miatt biztos nem, de nem szeret mindenki 5 ember után mosogatni esténként.
2010. febr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

"Amennyivel kevesebb vizet annál több áramot fogyasztasz"

Így van. Tehát kb ugyanannyira jössz ki, mint a kézi mosogatással, viszont rengeteg időd és kényelmetlenséget spórolsz meg. Mi lassan 2 éve használunk mosogatógépet és nagyon meg vagyunk vele elégedve. Szerintem teljesen jó. Amire figyel oda ha vásárolsz

1. legyen rajta "felező" fokozat. ez azt jelenti, hogy benyomod és fele annyi edényre elegendő vizet használ csak. mi a mienken ezt minden mosásnál bekapcsoljuk és mindig szép tiszta minden.

2. legyen rajta economy fokozat. ez akkor jó ha csak bögréket meg kicsi nem oylan koszos edényeket mosogatsz. ez a fokozat a legenergiatakarékosabb.

3. A bosch nekünk nagyon bevált

ja és ha megvan, a tabletta a legjobb!

2010. febr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyet értek az utolsóval!

Csak még annyit tennék hozzá, hogy tablettából Calgonit-ot vegyél és semmiképpen ne Somat-ot :S mert az egy gané, komolyan...

Tényleg nagyon jó, mert nem a mosogatóba gyűlik a mosatlan hanem a gépbe folyamatosan pakoljátok be :) és ha megtelik csak elindítjáok. Amúgy nekünk Whirlpool vab

2010. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mindenki szereti a kényelmet, de azért válaszoltam ezt: "amennyivel kevesebb vizet használsz, annyival több áramot" , mert azt nem tudhatom, hogy a kérdezőnek milyen anyagi lehetőségei vannak! Sajnos én nem tudnék bevállalni egy 20.000 ft-os, havi villanyszámlát! Már így is 12.000 Ft!Marad az álmodozás a mosogatógépről!
2010. febr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én imádom!

Hát nem tudom, hogy mennyivel fogyaszt többet áramból, de én nem vettem észre drasztikus energiafelhasználás növekedést a villanyszámlámon, pedig hetente 3-4szer megy.

Mindenképpen 12 terítékest (vagy többet) vegyél, öt főnél butaság 9 terítékest venni.

Legyen állítható magasságú a felső kosár.

Jó, ha az alsó kosárban lehajthatók a tányértartók (nagy edényeket jobban el tudod benne helyezni).

Az eco programra reagálva: nekünk az a leghosszabb program, csak a vízfogyasztásban eco (nekünk indesit van).

A legjobban nekünk a folyékony somat vált be, utána jön a tablettás calgonit. Az összes többi (tescos, wu és társai) kutyakakit sem ér.

5 főnél annyira nem szempont szerintem a feles program :) de nem baj, ha van.

Pár éve a candy-t nagyon lehúzták, most nem tudom, hogy milyen.

2010. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi a párommal egyelőre csak ketten vagyunk még, de szerintem eléggé kihazsnáljuk a gépet. Mi Zanussit vettünk, teljesen meg vagyok vele elégedve.( [link] Fontos szempont volt a víztakarékosság, mivel egy megyeszékhely olyan részén élünk 2010-ben, ahol még nincs csatornázás!!, kénytelenek vagyunk pöcegödröt fenntartani, és annak az elszállítása sem olcsó mulatság (cca 8-10 e Ft/ 5m3, és a tartály cca 20m3). A mi gépünk legtöbbször automata programmal megy, beméri a víz szennyezettségét, és az alapján szív fel újat, vagy használja a régit.

Ahogy előttem szólók is mondták: 12 v 12+ személyes, legyen féltöltetes vagy automata programos is, állítható kosaras, legyen A energiaosztályú.


Nálunk is heti 3-4 szer megy a gép, mégsincs 20ezres villanyszámlánk, nem hinném, hogy havi 8 ezret dobna rajta :)

2010. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!