Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatógépet érdemes venni?...

Mosogatógépet érdemes venni? Milyet? Nem értek hozzá egyáltalán. Össze kell gyűjteni a mosatlant amíg megtelik?

Figyelt kérdés
2008. szept. 5. 12:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem csak akkor érdemes, ha nagy a család és sok edény összejön, mert ha megvárod, hogy megteljen a gép, addig beleszárad a tányérba a kajamaradék és azt nem minden esetben szedi le a mosásnál. Ha csak pár tányért teszel be, az meg azért nem gazdaságos, mert elpazarolsz egy csomó vizet. Nálunk előfordult, hogy sokszor el kellett öblíteni az edényeket, mielőtt a gépbe raktam. Aztán hozzá kell még számolni a mosogatógépbe való tablettát, az sem olcsó. A miénket többször kellett javítani is, de meguntam ezt az egészet, most itt áll a konyhában használhatatlanul. Inkább elmosogatok kézzel.
2008. szept. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Igen, érdemes! Mi tavaly nyáron vettünk egy Candy márkájú, 12 terítékes mosogatógépet, és sokkal könnyebb lett az életem. Mi rengeteg mosatlant termelünk egy nap, és így a fél napomat mosogatással töltöttem, rengeteg időt elvett tőlem és a gyerekektől.

Én naponta egyszer indítom el, összegyűjtöm a mosatlant. Ami olyan, azt gyorsan elöblítem, hogy ne büdösödjön, mielőtt berakom a gépbe.

A mosogatógép nekem minimum napi 1 óra időmegtakarítást jelent. Arról nem is beszélve, hogy olcsóbb is, mint a kézi mosogatás. A villanyszámlánk, és a vízdíjunk is kevesebb lett.

Mosogatótablettát meg nem kell Calgont, meg hasonló drágaságot venni, ami a Lidl-ben kapható 5 fázisú, (azt hiszem olyan 750 Ft, 40db) az tökéletesen megteszi.

2008. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%

Én sem vagyok megelégedve a mosogatógéppel. Senkinek nem ajánlom.

-az edényekből előbb ki kell törölni a nagyja retket, különben a gép otthagyja

-össze kell várni egy egész adagnyi csetrest, de lehet, hogy nekem arra az edényre főzés közben még egyszer szükségem van, szóval csak el kell mosnom

-nagyon hosszú a program, szóval zabálja az energiát, még így is, hogy A-s gépem van.

-nagyon drágák a mosogatótabletták.


Ha te mindennap több személy részére főzöl akkor talán megéri, de nekem többet semennyi pénzért nem kéne, csak fogja a helyet meg a port a konyhában, pedig nagyon drága, az akkor kapható legjobbnak mondottat vettem meg.

2008. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat,eddig több negatív dolgot tudtam meg,de még várok válaszokat
2008. szept. 5. 13:37
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
2. vagyok. Én tutira spóroltam az árammal, nem tudom, hogy mások hogy nem. Mondjuk nálunk a melegvizet villanybojler adja, az meg nagyon drágán állítja elő. Arról meg nem beszélve, hogy megnézném, hogy kézzel hogy mosogat el valaki 15-18 l vízzel ennyi edényt. A mosogatótabi meg egy hónapra kb. 500 Ft, ez igazán nem nagy kiadás. Én meg nem válnék tőle semmi pénzért, legalább annyira megkönnyíti az életet, mint a mosógép.
2008. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
90%
Ezek szerint ti mosógépet sem tartotok, mert össze kell várni a szennyest, vagy kénytelen vagy néhány ruhát kézzel kimosni? :D
2008. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

Szia , nekem is van egy. Én igazából nem tudok mondani róla nagyon jókat, se nagyon rosszat,akkor jó,és gazdaságos ha mindennap használod , szóval nagyobb tételben főzöl.. Én hordom kaját, hétvégén vagy főzök, vagy anyunál kajálunk, szóval igazából semmi szükségem rá. Természetesen használtam már, a második válaszóló által tapasztalt negatívumok nálam is jelentkeztek. Viszont az is igaz, hogy vannak olcsóbb mosogatótabik, én azt még nem próbáltam, de sok embertől hallottam, hogy olyan mint az olcsó mosópor, szóval nem nagyon jó.

De mondom ez mind attól függ, hogy neked nagy szükséged van e rá, mert ha naponta kell, akkor vedd meg, hamar kiforogja az árát.

2008. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%
Hát mi nem szoktunk elöblíteni mielőtt betesszük az edényeket, és max akkor marad rajta, ha már nagyon rászáradt, mert pl két napig állt a konyhában. Semmi baja se volt eddig, pedig megvan pár éve. A tablettát 800-1000 forintért vesszünk és 40-50 darab van benne (nem tom most pontosan), és max a teflonon marad pár fehér folt, amit egy mozdulattal le lehet törölni. Én semmi rosszat nem tudok róla mondani.
2008. szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
98%
Ha lehetőséged van rá mindenféleképpen érdemes venni! Fertőtleníti a magas hőfok miatt az edényeket. Ha kicsi a család vagy ritkábban főzől akkor vegyél kicsit! Vannak már egész picik, 2fős háztartásra.
2008. szept. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
98%
Szia! Èrdemes venned, mert hidd el h megéri. Mi ketten vagyunk egy fél éve vettük és nem fözök mindennap, mégis imádom.Nekem leviszi a rászáradt zsíros,olajos edényekröl is a koszt...sosem öblítem el elötte. Gazdaságos is, és egy gonddal kevesebb,nem kell minden nap többször pacsmagolnod a sok tányért és poharat, mert ö megteszi helyetted:) én imádom ,oda nem adnám semmiért...nem beszélve arról ha vendégek jönnek, egy perc alatt rend lesz, ahogy leszeded az asztalt, és nem a mosogatóba áll minden, hanem elpakolod bele, és akkor indítod el amikor te akarod!Nekünk BOSCH van. Igen össze kell gyüjteni, de van olyan gép is ami elindítható félprogrammal is.
2008. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!