Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mik a vélemények a led-es...

Mik a vélemények a led-es izzókról? Igaz lehet az, hogy ennyit lehet velük spórolni? Van valami tapasztalat (jó/rossz) ez ügyben?

Figyelt kérdés
Találkoztam már pár helyen ilyen hirdetéssel, ahol 12 vagy 24 darabot lehet megvenni egy csomagban. Állítólag nagy a fényerejük, sokáig funkcionálnak, és keveset fogyasztanak a led-es izzók. Szkeptikus vagyok evvel kapcsolatban. Vagy tényleg működik, működhet a dolog?

2016. júl. 9. 23:41
1 2
 1/16 anonim válasza:
61%

én végig jártam már ezt a LED izzó iskolát, azt hiszem.

Olcsó kinaiak általában kiégnek, de addig is halvány a fényük.

Tungsrammal próbálkozz, bár az is kinai, ugye, de megveszed a tacsóban pl, aztán ha kiég vissza viszed gariba, vagy veszel egy másikat, és annak garijára viszed vissza. A wattszám fontos, a jó izzók 10wattnál kezdődnek.

2016. júl. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Az asztali lámpám 6 wattos és 650 lumen fényt ad ez kb. Megfelel egy hagyományos 60 wattos izzónak. Ez elég nekem asztali lámpának. 10 wattosat már tehetsz egy kisebb szoba/fürdő megvilágításához, az már 1000 lumen felett van. Nagyobb szoba/ nappali megvilágításához inkább több kisebb izzó kell, mint egy, de nagyon erős.

Összességében megéri led-et használni, mert a természeteshez közelebbi fényt ad,kevesebb áramot fogyaszt, és az élettartama is hosszabb.

2016. júl. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is ilyen izzóim vannak évek óta. Cserélni egyet kellett, nem azért, mert kiégett, hanem, mert elsőként egy gagyi minőségűt vettem, ahelyett raktam be normálisat. Amikor lecseréltem az összeset ilyenre, lecsökkent a villanyszámlám, és ahogy kettes írta, természetesebb a fénye is.
2016. júl. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 nemma ***** válasza:
48%

1. válaszoló: az, hogy a "wattszám" számít, az nem korrekt megfogalmazás

(és az sem, hogy LED izzó, hiszen ez nem izzó)


Szóval, igen, sokat lehet vele spórolni, hosszabb az élettartama is. Fontos a színhőmérséklet, nagyjából ha a hagyományos izzó fényét szeretnénk visszadani, akkor 2700-2800 K(kelvin)-ű fényforrést kell választani.

Viszont fontos, hogy jó minőségűt vegyünk, az egyik "legjobb", hogy márkát is említsek, a Philips fényforrások.

2016. júl. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 nemma ***** válasza:
100%
Oh, és lefelejtettem, hogy ha a napfényhez hasonló színhőmérséklet a cél, akkor kb.: 5600-6000K legyen választott LEDes fényforrás.
2016. júl. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amire még figyelj, van 'hideg' és 'meleg' fényű, szobába inkább a meleg, konyhába, fürdőbe a hideget ajánlják.
2016. júl. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Ne vegyél hideg fényűt, kékes fénye van, nagyon kellemetlen. Zombinak nézel ki alatta. Mindenhova meleg fényű a jó (2700 K), ahogy írták, esetleg semleges 3000 K fény. Jó minőségűt kell venni, és egy kicsit nagyobb fényerejűt, mint amit hagyományosból tennél.
2016. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

Jó magam is sokat olvasgattam róla .Néztem az összehasonlitó táblázatokat .Aztán olyanokat írtak több helyen,hiába a hosszú élettartam,ha pár év után akár 1/3 át is elvesziti a fényerejének .A jó minőségü kompaktok,még nagyobb fényt is tudnak.És abból nem kell megvenni egy csomagot .Akár 3 is vehetek 1 LED árán .

Véletlen rátaláltam a googlében 1 ilyen vitára .1 ember éltette a ledet,9 meg ellene volt.Ez is mond ám valamit.

A kiváncsiság miatt vettem,aztán gyorsan el is ajándékoztam .

2016. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, a ledet mindig azzal szidják, hogy veszít az erejéből, vegyél inkább kompaktot, aztán meg a kompaktra kifejezetten igaz, hogy veszít az erejéből...
2016. júl. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Helló! Én kifejezetten megvagyok elégedve a LED izzóval. A kompaktok nagyon rosszak voltak PL: egy 100W- nak felelő kompaktnak 3 év után kissebb fénye volt, mit egy 60W-os izzónak!!


Én LED-POL izzókat vettem, amik nagyon jók és sokat spórolnak!!

2016. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!