Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Más is tapasztalta már ezt az...

Más is tapasztalta már ezt az Ikeában kapható törölközőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja vásároltam az Ikeában kis és nagy törölközőt is. Örültem, mert a kicsi, ha jól emlékszem kb. 2-300 Ft lehetett, a nagy pedig 700-1000 között valahogy, több színben is volt, zöld, kék, rózsaszín, szürke. A kicsit kéztörlőnek, a nagyot pedig fürdés utáninak használtam. Mindössze néhány alkalommal használtam őket, majd kimostam és arra lettem figyelmes, hogy amikor újra megtörölköztem bennük, akkor elkezdtem érezni a bőrömön egyfajta kellemetlen, áporodott szagot... Megszagoltam a törölközőket és nem volt kellemes illatuk. Azóta bárhogy mosom, bármilyen öblítővel, egyszer megtörlöm mondjuk a kezem benne és már érzem is azt a rossz szagot... Azt tudtam, hogy egyes nyugati ruhamárkák külön Kelet-Európai piacra is gyártanak, sokkal silányabb termékeket, amiket aztán nekünk adnak el ugyanolyan magas áron, mint a nyugaton forgalmazottakat, de ezek szerint már az Ikea is beállt a sorba??? Ez tiszta szégyen komolyan mondom, a kutya alá nem tenném, olyan büdös... Összesen kétszer vettem ilyen törölközőket 2-3 darabot, mert azt hittem, hogy össze moshattam valamivel, de nem, mert mindegyik ilyen büdös lett rövid időn belül... Egyébként magával az ikeával meg vagyok elégedve, ezt leszámítva. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Előre is köszi!

2017. máj. 2. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Törülközövel még nem tapasztaltam de ágynemű huzattal és zoknival igen. (Törülközővel azért nem mert a szüleim rengeteget bevásároltak jó minőségű törülközőből a régi dőkben, így mostanában nem vettem). És mindegy milyen bolt, bármelyikbe kerülhet keleti blokkba szánt termék. Az ágynemű és a zokni szinte ragadós tapintású volt, mindegy mivel volt kimosva. Az ágyneműt géprongynak is csak a tényleg alantas munkákra használtam el, például biciklilánc szereléskor, bár még ott is hezitáltam hogy jó ötlet-e. Viszont nyugaton nagyon jó minőségű pamut anyagokat lehet kapni, azt bármivel mosod nem lesz sem büdös sem ragadós. Némelyik használtruha boltba is kerül ilyen jó minőségű nyugati anyag, és a bolti ár töredékéért lehet jobb minőséget kapni mint a keleti blokkba szánt teljes árú selejt.

A tévében hangzott el hogy élelmiszerek esetében szintén ez a helyzet, a keleti blokk egy szemétlerakónak van tekintve.

Valamint cipők esetében is lehet ezt tapasztalni. Itt a keleti blokkban nem is kapható irha béléses utcai cipő. Vagy ha netán mégis, akkor az irha bélés és a bőr külső rész közé "nejlonzacskó" anyag került amitől a műbőr cipővel egyenértékű lesz a minősége hisz zacskóban a láb nem szellőzik. Természetesen az ára annyi mint ha kiváló termék lenne.

2017. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kiveszed a gépből is büdös?

Lehet,hogy az anyaguk miatt, esetleg nem tud rendesen megszáradni.

Aztasd ecetes vízbe, vagy öblítősbe, és mosd ki, ha utána is büdös, akkor sajnos kuka. A mi Ikeás törölközőink jól bírják a strapát, nem büdösek.

2017. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tudtam, hogy egyes nyugati ruhamárkák külön Kelet-Európai piacra is gyártanak, sokkal silányabb termékeket, amiket aztán nekünk adnak el ugyanolyan magas áron"



EZT nagyon rosszul tudod, ugyanis egy ilyen átállás sokall több költséget okozna, mint amivel olcsóbban lehetne adni a terméket.


A másik meg, hogy ha az alapanyag lenne rossz, akkor az kezdettöl fogva az, magyarul már az elsö kéztörlés után - amikor elöször lesz nedves - éreznéd.


Valószínüleg a mosásnál van gond, nem elég melegen mosol (törökölzöknél 60 fok kellene), és/vagy öblítöt használsz, ami kitünö baktérium-táptalaj.

2017. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik válaszoló! Igen, lehet, hogy a többféle mosás variációt is ki kellene próbálnom, de egy jó anyagból készült terméknél szerintem mindegy is, hogy miként van kimosva. Egyébként nem tudom rosszul, mert az köztudott, hogy itt nálunk Közép-Kelet Európában egyes márkák termékei silányabbak, mint nyugaton. A testvérem az USA-ból hozott sima fehér pólókat (H&M), nem kevesebb, mint 10 évig használtuk őket. Amit itt veszek, már a boltban a vállfán nyúlik...
2017. máj. 2. 12:43
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Az ikeában minden silány minőségű... én komolyan nem is értem, hogy lehetsz minden más ikeás termékkel megelégedve... az egész ikea lényege, hogy a legkevesebb költségből legyen kihozva minden.
2017. máj. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint az Ikea olyan bútorban és lakásfelszerelésben, mint a Tesco az élelmiszerekben?
2017. máj. 2. 12:50
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem semmi bajom az ikeás törölközőkkel. A férjem kézmosásával viszont annál inkább. Nem rázza le rendesen a kezét és szerintem a szappant se tökéletesen öblíti le, viszotn állandóan kezet most, így a BÁRHOL vásárolt törölközők fél nap alatt folyamatosan nedvesek, kb. száradni esélyük sincs és így savanyú szagúak leszenek. Egy ideje állandóan veszekszek vele emiatt, de ő állítja, hogy á ő nem. Hát érdekes, mikor nincs itthon a munkája miatt, akkor nem bűzlik a kéztörlő, meg mikor én használom mosás után a nagy törölközőt, az se lesz szagos. (Amúgy a fürdés utáni kendőket nem is nagyon kéne egynél többször használni, alap higiénia, csak hát spórolnak az emberek. Na azt is úgy kell tőle elrángatnom, hogy ne törölközzön már benne egy hétig, vegyen ki egy másikat!)


Az ikeával meg semmi baj nincs, a legolcsóbb, legegyszerűbb cuccaiktól nem kell sokat várni, de hol veszel még 5-6 ezer forintért mondjuk egy cipős szekrényt? Garanciával soha semmi gond nincs náluk. Bútorban kb. másik lehetőség a kika, ami a lengyel bútorok stílusát és minőségét nyújta SOKKAL drágábban, a mömax, ami szintén nevetségesen drága, a Jysk, ami sokszor tiplit meg ragasztást használ csavarok helyett, szóval az már tényleg a gagyi gagyija, de árban nem jobb mint az ikea. Aztán ott vannak a lengyel bútorok, amik szintén drágák és cserébe 20 éve ugyanúgy néznek ki, ha bemégy egy putriba és rádköszön az a stílus max. másmilyen fogantyúval. Ja meg van az igazi menő bútor, mint pl. a Kanizsa bútor, csak az a baj, hogy egy-másfél millió egy szekrénysor.


Szóval a saját árkategóriájában és valamivel felette nézve az ikea nagyon jó üzlet bútorban. Kb. garantált, ha 15 év múlva bemégy, akkor is fogsz a 15 éves cuccaidhoz méretben, színben stb. illő darabokat, kiegészítőket találni, a garanciát komolyan veszik, nem kell heteket várni a cuccra, amit kifizettél, és akkor kiderül, hogy nem is olyan, meg csődbe ment és nem szállítja ki mégse stb. (a híres neves Retz ugyebár) Nyilván egy tényleg tömörfa vagy mit tudom én Andante ülőgarnitúrát hozzáhasonlítva azért nem olyan jó, de ott már 10x-es árkülönbségről beszélünk, viszont minőségben azért nem biztos, hogy mindenkinek 10x-eset ér a különbség.

2017. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem IKEÁs törülközőim vannak. Akkor éreztem rajtuk fura szagot, ha ott hagytam a párás fürdőszobában. Azóta minden használat után kiteszem száradni, és nem büdösödik. A sokáig nedves törülközőben szaporodni kezdenek a bőrről rákerülő mikroorganizmusok.

Ergo a büdösödés nem az IKEA hibája, hanem tied lehet.

2017. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Akkor a többi, máshol vásárolt törölközőm miért nem büdös? A bőrömről biztos semmi nem kerül rá, pláne nem zuhanyzás után. :)
2017. máj. 2. 13:31
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Pláne csak zuhanyzás után kerül rá mindenféle a törölközőkre. Ugye nem gondolod komolyan? Kicsit átsuvickolod magad tusfürdővel, leöblíted magad, kimászol és elkezded magad törölni, jönnek ám le szépen az elhalt hámsejtjeid már eleve...
2017. máj. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!