Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Lakberendezés

A kérdés

A kerámialapos, vagy az indukciós villanytűzhelynek (sütés - főzés) nagyobb az áramfelvétele?

2018. dec. 17. 10:37  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Az indukciós tűzhelyen álom a főzés. Néhány éve vettem és nem bántam meg. Azóta is csak ilyet vennék!

Kevesebbet fogyaszt, mint a sima (kerámia) villanytűzhely, mivel nem a platnit melegíti, hanem közvetlenül az edényt.

Nekem váltáskor az edényeim 95%-a jó volt hozzá.

Ha kifut az étel, nem ég oda, főzés közben le lehet törölni nedves mosogatóruhával.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont 2018. dec. 17. 13:24 Privát üzenet

Ezt olvassad el:

[link]

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont 2018. dec. 17. 13:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi!!

# 3/12Időpont 2018. dec. 17. 13:39 Privát üzenet
Azért az indukciósnak van egy sajátossága, amit figyelembe kell venni: a hő nem folyamatosan és egyenletesen keletkezik az edényben ill. éri az edényt, hanem a szabályozó elektronika által meghatározott szaggatott ritmusban. Nem ismerem a pontos piaci kínálatot, de az általam használt indukciós lap csak 10°C-os intervallumokban állítható. Így ha 100°C-ra állítom be, akkor elkezd ugyan bugyogni a víz, de abbamarad egy rövid idő után, majd újra felfűt (az elektronika gyárilag beállított hiszterézisének megfelelően) és zubog a víz és ez ismétlődik a kikapcsolásig. Engem ez kissé zavar, hiszen gázon mindig forr a víz, ha a fedővel a gőz távozását szabályozva nem engedjük forráspont alá csökkenni a hőmérsékletet és bizony nem tudom, hogy ez az átlagban valamennyivel 100° alatti hőmérséklet mennyire nyújtja meg a főzési időt pl. lágytojás készítésekor (ez csak példa). Az viszont tény, hogy rántotta kb. 2 perc alatt elkészíthető.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont 2018. dec. 17. 14:05 Privát üzenet
Az indukciósnak sokkal jobb, sőt a legjobb a hatásfoka.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont 2018. dec. 17. 14:53 Privát üzenet

#4: A mikrohullámú sütőben lévő magnetronnak sem tudod a teljesítményét szabályozni, azt is csak kapcsolgatással lehet vezérelni.

Egy konyhai felhasználásnál elég a 10 egység. Nekem 14 van, de nem használom ki.

Nem tudom neked milyen készüléked van, de az enyémnél sosem zavart a diszkrét szabályzás, a hőtehetetlenség felveszi. Persze a hőt nem a fedővel kell szabályozni, mint a gáznál, hanem tapasztalati úton fedővel, de kisebb "hőfokon"

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont 2018. dec. 17. 15:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek! - Ha jól "vettem ki" - a kerámialaposnak kisebb az energiaigénye, mint az indukciósnak - vagyis, nagyobb esélyjel kötik rá a 3 x 16 Amperos elektr. hálózatomra, mint az indukciósat...(?) - bár ellentmondó véleményeket olvastam.

# 7/12Időpont 2018. dec. 17. 16:46 Privát üzenet
Mutasd milyet szeretnél venni. Az a helyzet, hogy 3x16 amper az elég kevés, vagy épp elég az ilyen tűzhelyeknek. Pl. egy mosógép már nem tudna menni a háttérben ha főznél.. persze ez attól függ hány wattos-t szeretnél venni.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont 2018. dec. 17. 18:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elektrolux EKC 51350OW.

Már meg is vettem - most kezd izgalmas lenni, fogom-e tudni használni a 3 x 16 Amperommal (bekötik -e garanciálisban)

# 9/12Időpont 2018. dec. 17. 18:51 Privát üzenet

Teljesen jó, és ezt bőven elbírja a 3x16. Ez ugye kicsivel többet fogyaszt mint 30 amper. Nyilván három részre osztva a 16 bőven elég. Amúgy ha érdekel ezt így tudod kiszámolni: Van a teljesítmény pl. 2000W, elosztod a feszültséggel, az ugye 240V, itt Magyarországon. Ez egyenlő 8,3A.

Amúgy a te tűzhelyed teljesítménye, az 8kW körül van, tehát 8000W, de ez akkor, ha minden megy rajta egyszerre maxon.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont 2018. dec. 17. 19:00 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagyobb a serpenyőm, mint amit az indukciós főzőlapom megenged, mit csináljak?
Igaz, hogy Nyugaton senki sem főz, hanem vesznek ilyen előregyártott ételeket és azokat megmikrózzák vagy berakják a sütőbe, nagyobb városokban meg mégcsak ezt sem csinálják,...
Első randi a házamban. Milyen tippeket tudtok adni a minél nagyobb siker elérése érdekében?
Házi tej milyen lábasban nem ég le nagyobb lángon se?
Ti minden vasárnap délre főztök, van nagyobb családi ebéd?
Mit gondoltok a mai nagymamák főznek jobban nekik van nagyobb rutinjuk, tudásuk a főzés terén vagy majd nekünk lesz mire nagymamák leszünk?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Lakberendezés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!