Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel éri meg fűteni?

Mivel éri meg fűteni?

Figyelt kérdés
Eddig hősugárzót használtam ami nagyon drága volt,ezért fával,gázsziesztával,szénnel,etanollal szeretném kipróbálni,csak nem tudom melyiket kellene?

2019. szept. 9. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

A fogalmakat tisztázzuk rögtön a legelején: a felsoroltak egyikével sem tudsz fűteni. Ezek csak energiahordozók. Sőt még egy kazánnal sem tudsz... hanem van radiátorral, padlófűtéssel, légfűtéssel, konvektorral, fain-coil-al.

Ezekből tessék választani.

Aztán következő kérdésként jön a hőtermelő egység (pl. valamilyen kazán, vagy klíma), majd utolsó kérdés az energiahordozó.

2019. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Nekem a faapríték jött be. Tavaly egyetlen fillér ráfordítás nélkül fűtöttem ki a telet, és úgy néz ki, az idén is hasonló lesz a helyzet.

Ez mondjuk így nem igaz, mert a rakétakályhára elég sokat költöttem, amire olyan lett, amilyet elterveztem. De ez egyszeri befektetés, és ha más tüzelőanyagot használtam volna, akkor is jelen van.

2019. szept. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
Na mindenesetre a gázsziesztát felejtsd el. Van kièpitett fűtésrendszered ha van milyen?
2019. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van kiépített fűtésrendszer?

Ha pl van normális gázfűtés, akkor érdemes lehet azt használni (állítólag jó, meg olcsó, bár nálunk a régebbi házban annyit csinált, hogy aranyáron lehetett megmaradni egy pulóverben a takaró alatt, de máshol elvileg jobb).

Nekünk nem volt semmiféle fűtési rendszer a házban, mi villannyal oldottuk meg, nem volt éppen fölösleges többmillió forintunk kiépíteni a gázfűtést. :D

Szüleim 1-2 évvel ezelőttig fával fűtöttek, olcsó volt és nagyon jó meleget adott, de macerás és már ők is leszoktak róla, mert horror áron lehet kapni tűzifát, ha lehet egyáltalán. (Volt, hogy tél közepén elfogyott, és csak a sokadik ember tudott egyáltalán bármilyen áron szerezni, mindenki más széttárta a kezét, hogy elfogyott. Ezen talán segít, ha már tavasszal, nyáron megveszed jó előre.)

2019. szept. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!