Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fabrikett vagy gáz? (Többi lent)

Fabrikett vagy gáz? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Albiban lakunk, 2 szintes családi, nem nagy, kb 70-80 négyzetméter összesen.


Van lehetőségem gázzal fűteni (gázkazán) és kandallóval is. Eddig a gázt használtuk, termosztáton belőttük a hőfokot, többit intézte a rendszer. Sajnos a ház szigetelése elég rossz. Ha beállítom a termosztátot 26 fokra, az emeleten szauna lesz, az alsó szinten meg fázunk, maximum 20-22 fok van. Vagy annyi se. A gázt fullon pörgeti, mert az alsó szintet nem bírja befűteni. Havi 40-50 ezret fizetünk a gázra télen, és nincs melegünk.


A kérdésem az, hogy a fabrikett jobban megérné szerintetek, olcsóbban kijönnénk vele? Az se baj, ha ugyanannyit fizetnénk, csak meleg legyen. A kandalló a nappaliban van, pont a lépcsővel szemben, így a meleg árad fel az emeletre. Az alsó szint 40 négyzetméter, meg a felső is..


Fát lehet nem vennék már, mert eléggé elhúztam az időt, nedves fával meg nem szeretnék fűteni.


Akinek van tapasztalata fabrikettel, mit gondol, megéri azzal fűteni?



2019. nov. 1. 07:06
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Lehetetlen megmondani, annyira túl van árazva a konyhakész tüzelő. Ha pedig a fűtésrendszer elosztása rossz, nem fog számítani. Át kell nézetni a rendszert.
2019. nov. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

A földszinti kandalló nem fogja neked befűteni az egész házat, legfeljebb ha valaki áll mellette és 0-24-ben pakolja.

Mi egy télen fűtöttünk fabrikettel kandallóban, csak délután 5-6 órától nagyjából este 11-ig, de csak kiegészítő fűtésként konvektorok mellé 80 m-en, (egyszintes, szigeteletlen téglaház!) de 20-25ezer/hó így is elment rá, + a 2 konvektor gáz és nem mondhatom, hogy szauna volt, max 23 fok.

2019. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
jav.: m2-en
2019. nov. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig 2-es vagyok.

Ahogy írtam, mi nagyjából 5-6 órát fűtöttünk fabrikettel, erre elment 1 csomag, a legjobb minőségű keményfából, aminek most 1200-1400Ft csomagja. Ha olcsóbbat veszel, (900-1000-ért) az nem ilyen minőségű, gyorsan elég, gyakorlatilag árban ugyanott tartasz, ha éppen nem többre jön ki.

Ha egész nap ezzel tüzelsz, akkor nagyon spórolósan kell 2-2,5-3 csomag, számolj!

2019. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Én az emeletre tenném a szobatermosztátot 20-22 fokra állítva ,vagy még kevesebbre .

Nem kellene szaunázni ott fent .

A fabrikett csak cserépkályhában kifizetendő.

2019. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

26C° helyett állítsd 23-ra. Az önmagában 20% megtakarítást hoz.

Ha fönt melegebb van mint lent, akkor ott vegyétek lejjebb a radiátor/padlófűtés szelepeivel a fűtést. Ellenőrízzétek nyitva vannak-e teljesen a fsz-i radiátor/padlófűtés szelepei.

Ajtók ablakok jól záródnak? A kandalló ajtó jól zár? Ott is sok meleg tud elillanni.

Mennyibe kerül most egy kg brikett? Abból ha ügyes vagy 4-4,5kW energiát tudsz kifacsarni.

4 kW gázzal nincs 50Ft.

2019. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá én is, hogy felhozom a termosztátot, de akkor lent még annyira se lenne "meleg".


Tegnap sikerült szereznem 20 kg brikettet. Meg kb 10 kg fát. Reggel, mikor kiírtam a kérdést, levettem a fűtést nullára. 13 fok volt a házban délután 3-kor. Ekkor értem haza, be is gyújtottam, 10 kg fa és 13 kg brikett fogyott el. Este 10-kor még masszívan parázslott, ha kinyitottam az ajtót, lángra is kapott. Így hagytam itt este, 22,6 fokra ment fel a hőmérséklet. Ez volt ugye este 10-kor. Most néztem reggel 6-kor a hőmérsékletet, 16,8 fok van. Ez elég gyenge úgy gondolom. És akkor kint nincs még -10, -15... Ez valamivel javítható lett volna, ha este a parázsra még rakok tüzelőt.


Ha a 10 kg fa helyett 10 kg brikettet számolok, akkor ott tartok, hogy 1800 ft. Ráadásul a nap felében itthon sem voltunk, ha úgy számolom, akkor szerintem 30 kg brikett elmenne egy nap. Ez durván 2500 ft. Igazatok lesz és tényleg nem éri meg a brikett. 1 mázsa brikettet veszek 8 ezerért. Random fatelep konyhakész akácot árul 4300 ft-ér / mázsa.


A radiátorok szelepei nyitva vannak mindenhol, rendszer légtelenítve van. Ajtók, ablakok zárnak jól, de egyik sem szigetelt. Mármint régi fajta fa ablakok, kb 1 cm vastag üveggel. Mint utánajártam, a ház is csak le van szinezve szépen, nincs leszigetelve. Hozzá nem értőként azt mondom, hogy ezek a radiátorok sem ide valóak. Alulméretezett az egész fűtésrendszer szerintem, plusz a szigetelés hiánya...


Valószínüleg idén kihúzzuk még itt, aztán lelépünk. Nem kínlódok a fűtéssel...

2019. nov. 2. 06:44
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Hadd súgjam meg, hogy nem ördögtől való gondolat felvenni egy pulóvert ahelyett, hogy 26 fokot csinálsz otthon.
2019. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez hogy nem jutott eddig eszembe!?
2019. nov. 4. 04:10
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

26 fok?

Minek olyan meleget csinálni?

Nekem max a fürdőszobában, a gyerekek fürdetésekor van 26 fok.

Egyébként 20, éjszakára 18.

2020. szept. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!