Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Aki klímával fűt, menni a...

Aki klímával fűt, menni a villanyszámlája?

Figyelt kérdés
Ahogy nézegettem a netet, olyanokat olvasok, hogy sokkal gazdaságosabb, mint a fűtőszálas megoldás. Még lehet rá igényelni külön villanyórát olcsó tarifával.

2020. febr. 3. 08:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nálunk levegős hőszivattyú van felületfűtéssel A+ ház 330m2. Mindenütt felületfűtés,de vannak fan-coil is a rendszerben a hűtés miatt.

Sokkal olcsóbb mint a gáz a H tarifával, az elmúlt Télen a fűtés és melegvíz 6 hónapra 5500kw volt, ami 125000ft jön ki. Nyáron a klíma és a melegvíz 700-800kw fogyasztást jelent. A házban nem lett bevezetve a gáz, nincs kémény sem, egy csomó járulékos pénzt meg lehet vele spórolni és nem füstölöd tele a környéket.

A fűtőszálas megoldás csak kiegészítő fűtésként érdemes használni, mert egyébként nagyon költséges dolog. A klimák esetében nézzél utána milyen típusra adnak H tarifát és kérdezzed meg az elektromos szolgáltatót, hogy fel tudja szerelni az órát komolyabb mérőhely átalakítás nélkül!!!!

2020. febr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
49%

Inkább ne is lett volna az a link, főleg a félreszámolt iskolapadból kiugró klímástól.

Én is jól ismerem azt a klímás fórumot, azzal a fő baj az hogy már mindenki klímásnak érzi ott magát. Meg is fordul ott egy-kettő, akinek van papírja róla meg még cége is és ez már elég a sok laikusnak, hogy amit ír vagy mond azt készpénznek veszik, pedig nem kéne. Nagyobb baj az, hogy rábeszélik az embert egy drágább klímára, amit egy olcsóbb is megoldana, így megrövidítik az embereket, meg ugye az a klíma van raktáron neki, ezért azt fogja tolni, ha akarják ha nem. És ez nagyon nem szép dolog, hogy így veszik ki pl. egy családos ember zsebéből a pénzt, a nyugdíjasokról nem is beszélek, de persze tisztelet a kivételnek!


A fűtésre optimalizált klímák telepítéséről, szereléséről gőzük nincs, az sem tudják melyik klíma az és melyik nem. Annak a bizonyos klímásnak a számítása meg kész vicc, dilettánsok gyülekezete, nem bántás képpen, de még 10 év fűtésre optimalizált klíma telepítése után, talán kikérem a véleményüket, talán... Van még mit tanulniuk. Többek között a legtöbb fűtésre tervezett klíma kültérijében nincs is elektromos fűtés, így nincs ami tekerje a villanyórát pluszba. Ez is csak egy dezinformáció, amúgy meg több mint 15 éve fűtök klímával, nem egy márkát vettem már, és már cseréltem is, hogy haladjak a fejlődéssel. A villanyszámlám egy vicc... akik a klímás fűtés ellen vannak és 100 ezres villanyszámláról beszélnek ott valami nagyon nem stimmel, már csak azért sem mert az inverteres klímák valójában egy levegő-levegő hőszivattyúnak felelnek meg, és az ON/OFF-hoz képest 40%-al kevesebb a fogyasztásuk.

2020. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11 vagyok

Minden klíma hőszivattyúként üzemel, nem ebben van a különbség az egyes típusok között. A kompresszor típusa, a vezérlés típusa(inverter) a hőcserélők mérete a 4 utas szelep kialakítása, a ventilátorok típusa és teljesítménye mind meghatározza, hogy milyen klímával van dolgunk. A direkt fűtésre optimalizált hőszivattyúk kültéri egysége nem sokban tér el egy hagyományos klímától, de amiben eltér amiatt lesz alkalmas -25 fokban is a fűtésre. Az egyik a lefagyás elleni védelem, a 4 utas szelep műszaki kialakítása, fűtése és megbízható működése. A hőcserélő felülete is más, mert a jegesedés károsíthatja a lamellákat ezért a hűtőklímáknál ritkább a lamellás szerkezet, viszont a fizikai mérete jóval nagyobb. A ventillátor is erősebb és sokkal masszívabb szerkezetű, a jég azt is károsíthatja. A kompresszor működési elvét tekintve lehet 1 fokozatú, de lehet 2 fokozatú is, lehet gázbefecskendezős, lehet + tandem hűtőkörrel ellátott és még lehetne sorolni hogyan oldják meg a biztos üzemet -20 fok alatt a neves gyártók. A tálcafűtésnek csak akkor van jelentősége ha a kondenzátum nem tud szabadon elfolyni a hőcserélőről leolvasztás során és kis keresztmetszetű csövön kell a csatornába elvezetni. Amikor én anno telepítettem a készüléket akkor egy 500l mély üreg felé építettem a gépet(tetején rozsdamentes rács) és az alján van egy csap amivel ha szükséges le tudom engedni a vízet. A legtöbb leolvasztási ciklus akkor van amikor a külső hőmérséklet +3 és -5 fok között van, az alatt már nem olyan gyakori. Ha esős idő van 0 fok körüli hőmérséklettel akkor a 13kw szivattyúból 1 nap alatt 60l víz biztosan kifolyik, nagyon látványos.

Ami a belső hőleadást illeti, a klímák mind aktív fűtésűek, megfelelő légáram nélkül nem tudják leadni a kellő hőteljesítményt, aki érzékeny a zajra az a lehető legnagyobb hőcserélővel szerelt beltérit válassza, mert itt szoktak spórolni a gyártók. Egy hálóban nagyon nem mindegy mekkora zajt kelt a ventilátor, engem speciel nagyon zavarna ha este azt kellene hallgatnom. A ventilátorok kialakítása, a csapágyazás minősége, a kiegyensúlyozottság mind közrejátszik abban mekkora zaj mellett képes leadni a szükséges hőteljesítményt. Anno amikor építettem a házam elmentem egy családhoz akiknek már működött a multi klímás rendszer és arra hívták fel a figyelmemet, hogy mindenképpen felületfűtést válasszak aktív hűtéssel kiegészítve, mert ők anno hallgattak a gépész tervezőre és már bánják. Ha sok helység van akkor a multi klíma nem igazán jó megoldás, akkor inkább folyadékos központi rendszerben érdemes gondolkodni.

2020. febr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!