Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes áramkereskedővel...

Szabó Zoltán 47 kérdése:

Érdemes áramkereskedővel szerződést kötni?

Figyelt kérdés

A T-HOME felmondta 2017 nov 1.-től a lakossági villamosenergia szolgáltatást. Három lehetőségem van, az egyik, hogy automatikusan áttesz a DÉMÁSZ-hoz, mint egyetemes szolgáltatóhoz. A másik, hogy egy másik egyetemes szolgáltatóval kötök szerződést (nem sok a választék, a DÉMÁSZon kívül van még az E.ON és az ELMÜ), de ezt magamnak kell intézni. A harmadik pedig, hogy egy áramkereskedővel (ebből 30-35 van Magyarországon) szerződök egyedi piaci áron.

Kinek mi a tapasztalata. Érdemes áramkereskedőket megkeresni ? Továbbá van különbség az egyetemes szolgáltatók között? A válaszokat köszönöm.

(A T-Homenál 12 500 Ft körül volt a havi számlám)



2017. aug. 11. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom Mo-on mennyire életképesek az áramkereskedők, de itt németben szinte csak velük érdemes szerződni. Mindig a legolcsóbb lehetőséget ajánlják fel, és még év közben is "átigazolnak", ha az érdeked úgy kívánja.
2017. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Telepíts napelemet.
2017. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves 1.-es válaszoló. Nekem Magyarországon kell szerződnöm valakivel. Egyébként a nagy fogyasztóknak (cégekenek) tudom, hogy úgy a legolcsóbb, ha az áramkereskedőnél lekötnek egy mennyiséget. De jól meg kell tervezni, mert a lekötött mennyiséget akkor is ki kell fizetni, ha nem használják le, illetve ha túllépik, a többlet fogyasztás nagyon drága.
2017. aug. 14. 07:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2es. A tipp jó, de nem a kérdésre válaszol. A napelem nem alternatívája az áramszolgáltatóval való szerződésnek. Sőt annál inkább szükséges szerződni, mert a napelemet háztartásban szigetszerűen nem lehet üzemeltetni. (Nem biztos, hogy akkor süt a nap amikor villanyra van szükségem.) Ha napelemet teszek fel akkor még jobban meg kell gondolni kivel szerződök, mert oda-vissza mérő óra kell, és akkor már azt is figyelembe kell venni, hogy a visszamérést hogyan számolják el. A napelem esetén az áramszolgáltató kvázi az akkumulátor szerepét tölti be. Amikor termel a rendszerem, de nem fogyasztom el(nappal), akkor betáplálja a hálózatba, amikor meg nem termel a rendszerem, de áramra szükség van (este), akkor meg a hálózatból kell áramot vételeznem.
2017. aug. 14. 08:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, nehéz lesz tapasztalt válaszolót találnod, mert Magyarországon nagyon nem jellemző, hogy lakossági fogyasztó áramkereskedőtől vásárol.


Én is abban a helyzetben vagyok, mint te, de eszem ágában sincs foglalkozni áramkereskedővel.

Már jóideje a Telekomnál sem volt jó üzlet lenni. 3% kedvezmény van, de az is csak az áramdíjra. A rendszerhasználati díjra és az elosztói alapdíjra nincs. Az áramdíj, majdnem pontosan a számla felét teszi ki, azaz, a teljes számlára nézve 1,5% a kedvezmény. Lakossági fogyasztónál ez nagyon kicsi pénz, 100-200 Ft, havonta.

A rezsicsökkentés óta érdemi kedvezményt nem tudnak adni az áramkereskedők.

2017. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3. hozzászóló. Köszönöm válaszodat. (Ez tényleg a kérdésre ad választ) Igen én is úgy tapasztalom, hogy a lakossági fogyasztókra nem jellemező az áramkereskedőtől való vásárlás. Nyilván ennek oka van. A kérdést azért tettem fel,hogy esetleg van-e valakinek valamilyen ellenkező tapasztalata. Végül is arra való ez a fórum, hogy az ilyen kérdésekben megvitassuk tapasztalatinkat és mindnyájan informáltabbak legyünk.
2017. aug. 15. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!