Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen elektromos energiatakar...

Milyen elektromos energiatakarékos eszköz lehet ami csak a padlófűtést működteti és nagyon kicsi? Más konkrétabb ötlet a kiépített rendszer működtetésére vezetékes gáz nélkül?

Figyelt kérdés

Már nem számolom hány féle verzió felmerült és most fel sem sorolom... Mivel a gázosok nagyon-nagyon lassan jönnek ki, arról már letettem, hogy idén a fűtés szezon előtt bekötik. Kérlek segítsetek, mivel tudnánk alacsony rezsivel működtetni a kiépített padlófűtés rendszerünket?

A fenti infó tegnap este jött, hogy létezik egy kis elektromos szerkezet,ami 30fokon működteti a padlófűtést,de ezt pl.nem találom sehol. Kisebb mint egy elektromos kazán minden szempontból. Ez a sok verzióból egy, csak nem konkrét. Hátha valaki itt tud segíteni, más ötlettel is. Köszönöm!


2020. aug. 24. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Közvetlen fűtésnél az elektromos áram hővé alakul. Ilyen esetben nincs takarékos. A vizet fel kell fűteni. Ráadásul elektromosan ez igen nagy teljesítmény árán lesz meg.
2020. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Talán attól kérjél infót aki ezt bemesélte neked.
2020. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha minden helyiségbe teszel egy hősugárzót és beállítod 5 fokra, így nem fagy el semmi.
2020. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem írtam sehol, hogy annyi a lényeg, hogy ne fagyjon el semmi. Itt élünk, fűteni szeretnénk és tényleg nagy a gond, úgyhogy ha van még ezen az oldalon ilyen, akkor kérem az írjon aki segíteni szeretne.
2020. aug. 26. 22:59
 5/13 anonim ***** válasza:

A gáztól minden drágább.


Gázkazán helyett elektromos kazánnal tudod meghajtani a padlófűtést, de 500 ezernél tutira nem lesz kevesebb az éves számlád, amennyiben igényt tartasz a 21 fokra.

2020. aug. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"A fenti infó tegnap este jött, hogy létezik egy kis elektromos szerkezet,ami 30fokon..."


Valaki hazudott neked,

de aki azt állítja, hogy nincsen ilyen szerkezet, arra mérges vagy mert "nem segít".

2020. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
NINCSEN ilyen CSODASZERKEZET!
2020. aug. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem medence fűtő hőszivattyúra gondolhatott. 150 ezerért már kapni kisebbeket, 35 fokos vizet valóban tudnak, de csak +10 fok külső hőmérséklet felett. Szóval teljesen alkalmatlanok téli üzemre.
2020. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én abszolút nem lettem mérges,de senki nem beszélt be semmit ugyanis kaptunk egy félinfót és rögtön próbáltam utána járni,de ez a szöveg amit írtál csupán csak felesleges volt.

Én simán bevállalnám a villanykazánt,de sajnos más nem. Hallottunk már bojlerről való működtetést, meg palackos megoldást is, hát nem tudom... úgy látszik nem lesz meleg padlónk.:(

Köszi a válaszokat!

2020. aug. 27. 22:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Bojlerekben 2 kw fűtőszál van. Még egy helyiségek is kevés, nemhogy egy házbak. Tévút.

Elektromos kazán működik, csak győzzed fizetni.

Én inkább sürgősen kerítenék gázosokat. Ha nekilendülnek, max egy hét alatt fent van a kazán.

2020. aug. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!