Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen elektromos energiatakar...

Milyen elektromos energiatakarékos eszköz lehet ami csak a padlófűtést működteti és nagyon kicsi? Más konkrétabb ötlet a kiépített rendszer működtetésére vezetékes gáz nélkül?

Figyelt kérdés

Már nem számolom hány féle verzió felmerült és most fel sem sorolom... Mivel a gázosok nagyon-nagyon lassan jönnek ki, arról már letettem, hogy idén a fűtés szezon előtt bekötik. Kérlek segítsetek, mivel tudnánk alacsony rezsivel működtetni a kiépített padlófűtés rendszerünket?

A fenti infó tegnap este jött, hogy létezik egy kis elektromos szerkezet,ami 30fokon működteti a padlófűtést,de ezt pl.nem találom sehol. Kisebb mint egy elektromos kazán minden szempontból. Ez a sok verzióból egy, csak nem konkrét. Hátha valaki itt tud segíteni, más ötlettel is. Köszönöm!


2020. aug. 24. 12:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

" ez a szöveg amit írtál csupán csak felesleges volt."


Szakemberként próbáltam megvilágítani, hogy NINCSEN ilyen csodaberendezés.

Az újabb infódként bedobott bojleres fűtés is hülyeség.

(Ahogyan igyekezett megvilágítani az előző hozzászóló is.)


A gáz a megoldás.

2020. aug. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nincs gáz és mint írtam idén nem is lesz, mert nem jönnek ki! Ha az idei alternatív fűtés megoldás be fog jönni, akkor meg már nem is fogom beköttetni.

Aki a villanykazánokat ismeri, a kombi készülékek a padlófűtés mellett tényleg ellátják a használati melegvíz igényt is? Ez esetben nem kellene villanybojlert se vennünk. Köszi ha valaki ír, jó lenne tapasztalat!

2020. aug. 29. 10:45
 13/13 anonim ***** válasza:

Hibátlanul működik a villanykazán, padlót fűt, használati melegvizet ad.


3x25A körül kell neki betáplálás (+ 3x16A a háztartásnak)

A szokásos 1x32A bekötéssel nem működik (és a mérőszekrényt is cserélni kell)


Korszerűen szigetelt házban kb. 5000/m2/év a rezsije.

Ami 3-5x több egy gázkazánhoz képest.


Én azért futnék még egy kört a gázzal. 10 év távlatában több milliós többlet költsége lesz az elektromos fűtésnek.

2020. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!