Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van olyan, hogy kötelező...

Van olyan, hogy kötelező időszakos villanyóra csere?

Figyelt kérdés

Ma mennek idősebb korosztályhoz tartozó szüleimhez elvileg kötelező időszakos villanyóra cserére.

Őszinte leszek, lehet csak tájékozatlan vagyok, de ilyenről még nem hallottam. Ellenben a környékükön volt "villanyóra csalás", amikor kóklerek kötelezőnek adják el a szerelést és átverik a gyanútlan hozzá nem értőket. Ismerősüknek például nem tettek be fí relét.

Honnan lehet tudni, hogy (ha van olyan, hogy ez kötelező időszakos csere) ők kóklerek vagy sem?



2020. aug. 25. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Igen, időnként mennek a szolgáltató emberei és cserélik a villanyórákat, az ha jól emlékszem 10 évente van. Apám több évig csinálta ezt. Előtte mindig kiértesítik a tulajdonost, van igazolványuk. Fi relé viszont szerintem nem az ő hatáskörük, az nálam sem a villanyóránál van, hanem bent a lakáselosztó kismegszakítóknál, és talán ezért nem is tették be, mert ott nem lehet. A szerelésről pedig minden esetben hivatalos papírt állítanak ki, amit online egyből küldenek is a központba.
2020. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Vedd úgy, hogy szóról szóra azt írtam amit a 2-es!
2020. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2020. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok és tiszta ütődött!

Természetesen az 1-essel értek egyet, nem önmagammal!:)

2020. aug. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3# nem, nyugodtan írj privát üzenetet neki és nekem, válaszolok.

Köszönöm 1#, laikusként jobb ha anonim oldalon néznek hülyének, minthogy szüleim járjanak pórul.

Ment a zöld.

2020. aug. 25. 12:06
 6/15 anonim ***** válasza:

Van ilyen, ahogy minden elszámolás alapját képező mérőnél (pl. víz). A csalást azzal lehet kivédeni, hogy a szolgáltató minden esetben kiértesít előre. Akár rájuk is lehet telefonálni, hogy tényleg ők jönnek-e. Ha bekopog, akkor azt egyenruhában teszi, 99%-ban logóval ellátva. Van fényképes igazolványuk, nyugodtan el lehet kérni, illetve a mérő cseréről önátírós (több példányos) jegyzőkönyvet vesznek fel, aminek az egyik példánya mindig a fogyasztóé.

A legeslegfontosabb pedig talán az, hogy SOHA egyik szolgáltató sem kér már készpénzt a helyszínen semmilyen címszó alatt. Az idősebb rokonokat fel kell világosítani, hogy azonnal szólaljon meg a vészcsengő, ha valaki ilyet kér.

2020. aug. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Van.
2020. aug. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az ELMŰnél biztosan nem a szolgáltató emberei jönnek, nem formaruhában, nem logóval, nem fényképes igazolvánnyal, hanem alvállalkozók emberei mackónadrágban, a feleségükkel, mint segéddel/írnokkal - vagy mackónadrágban, egyedül.
2020. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ugyanez van az Eon-nál is, ott sem céges dolgozók jönnek órát cserélni, mert kiadták alvállalkozóknak. Sőt még a villanyóra körüli üzemzavar esetén is ilyen dolgozó jött ki egy öreg passattal hozzám.
2020. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8 #

Bele akartam írni, hogy "kivétel, ha alvállalkozó érkezik", de nem akartam túlhúzni a témát. Az ELMŰ-ről nem tudok még nyilatkozni, mert nálunk jövőre lesz esedékes a csere, de pl. a Fővárosi Vízművek mérőcseréjénél is alvállalkozó jött. Igaz a saját logós ruhájukban, de az FV nekik is adott igazolványt, hogy bizonyítani tudják kinek a megbízásából érkeztek. Valahogy az ELMŰ megbízásából érkező szakembereknek is igazolni kell tudni magukat. Ha más nem, akkor fel lehet hívni az ELMŰ diszpécsereit és csekkolni, hogy ténylegesen a mi környékünkön cserélnek-e mérőt ma.

Ami még eszembe jutott: Nálunk pl. az ELMŰ számlán mindig fel van tüntetve, hogy mikor van a következő esedékes mérő leolvasás és melyik évben várható a mérő csere. Ezt is érdemes figyelni.


Megjegyzem szerintem a vészcsengőnek csak akkor kell csengenie, ha valaki a helyszínen akar pénzt kérni valamilyen szolgáltatásért. Ebben az esetben biztosan háromszor csekkolnám az illetőt, mert ma ez már egyáltalán nem szokás. Ha értesítettek, igazolni tudják magukat, adnak jegyzőkönyvet és láthatóan elvégzik a munkát, akkor nem gondolom, hogy aggódni kellene.

2020. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!