Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van olyan, hogy kötelező...

Van olyan, hogy kötelező időszakos villanyóra csere?

Figyelt kérdés

Ma mennek idősebb korosztályhoz tartozó szüleimhez elvileg kötelező időszakos villanyóra cserére.

Őszinte leszek, lehet csak tájékozatlan vagyok, de ilyenről még nem hallottam. Ellenben a környékükön volt "villanyóra csalás", amikor kóklerek kötelezőnek adják el a szerelést és átverik a gyanútlan hozzá nem értőket. Ismerősüknek például nem tettek be fí relét.

Honnan lehet tudni, hogy (ha van olyan, hogy ez kötelező időszakos csere) ők kóklerek vagy sem?



2020. aug. 25. 11:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Ha más nem, akkor fel lehet hívni az ELMŰ diszpécsereit és csekkolni, hogy ténylegesen a mi környékünkön cserélnek-e mérőt ma."

Ez biztosan sikertelen lesz. Úgy osztják be, ahogy kívánják. A diszpécser meg erről nem lesz értesítve.


"Valahogy az ELMŰ megbízásából érkező szakembereknek is igazolni kell tudni magukat."

Nyilván. De nem hiszem, hogy ELMŰ-s igazolvánnyal.

2020. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Bizonyos szolgáltatónál (szándékosan nem írom le, mert ott dolgozom), teljesen biztos, hogy a diszpécserek tudják a mérőcserések menetrendjét. A szolgáltatóknak is fontos, hogy ne legyenek a nevükben átverések.


Kötekedni lehet, de szerintem már elég sokféle azonosítási lehetőséget leírtam, abból hogyha kettő élesben csekkolható, már jó hatékonysággal lehet hinni a szerelőknek.

Nyilván senki nem úgy várja a szolgáltatókat, hogy "Értesítőt küldtetek? Muti milyen autóval jöttél, hadd nézzem a hátadon a logót, add az igazoló kártyád, mondj egy számot, amin csekkolhatlak, hadd nézzem milyen jegyzőkönyved van, pecsétet is mutass és amúgy ugye pénzt itt a helyszínen nem akarsz kérni!?" "Na akkor bejöhetsz."

Elég ha nyitott szemmel jár az ember és ha a kommentek alapján csak kettő eszébe jut valakinek a felsoroltak közül, amikor valaki becsönget ilyesmi indokkal, már megérte jártatni az ujjaimat. :)

2020. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mint írtam az 1-es hozzászólásomban, apám csináltam a mérőcseréket egy alvállakozó alkamazottjaként, de már nyugdijasként. Ő mindenkivel igyekezett telefonon időpontot egyeztetni, volt Eon-os ruha, fényképes igazolvány, de ez mellett persze saját autóval ment. Volt olyan esete, hogy a tulaj annyira parás volt, hogy még a személyiét is elkérte, majd bezárta előtte az ajtót (személyit se adta vissza) és ráhívta a rendőröket. Rendőrök meglátták aput, és már csak mosolyogtak, nem ez volt az első eset.
2020. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Közben pontosítottam, ELMŰ "kinézetű" igazolványuk van, egy telefonszámmal, ahol igazolják, hogy még érvényes.


'Kötekedni lehet'

Az eszem megáll, hogy egyesek nem képesek elviselni, ha más jobban tudja. Egy meg nem nevezett szolgáltatónál dolgozol? És nyilatkozol a másik, megnevezett szolgáltatóról? Én meg a megnevezettnél voltam 15 évig a diszpécserekkel szoros kapcsolatban. De én másik szolgáltató belügyeiről nem nyilatkozom, honnan tudhatnám, mi folyik ott?

2020. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a válaszom nem a "kitudja jobban" kategóriába tartozott, de oké. Rádhagyom. Teljes mértékben igazad van, mindenben! :)
2020. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!