Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyibe kerül egy nagypolgári...

Mennyibe kerül egy nagypolgári lakás fűtési költsége?

Figyelt kérdés
egy 80-100nm közöttié

2020. okt. 2. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A fűtésköltség kiszámításához nem a négyzet méter számít hanem a lég köbméter.

Mert tegyük fel 100nm és a belmagasság 3,4m akkor 340lég m3, ha a magasság 4,2m akkor 420m3. A különbség 80m3 ha ezt el osztod mondjuk egy átlagos belmagasságú szoba magasságával ami 2.7m akkor ez egy 29m2 es szoba lenne( ami amúgy nincs).

Tovabbá függ a fűtés típusától, korszerűségétől, szigeteléstől és a nyílászáróktól.

Tehát elég sok mindentől, nem minden lakás egyforma így senki nem tudja megmondani az adott lakás kifűtése mennyibe kerülne. Lehet havi 20ezer de az is lehet h 100ezer.

2020. okt. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem 15.000Ft nagypolgári lakás. 132nm2 és 4 méreres belmagasság. A fal tégla és van vagy 70cm! 1910-ben épült ha jól emlékszem. Központi fűtés van gázkazánnal. Általányban fizetem!

Ami számít, a harmadikon lakok, így alattam fűtve vagyok úgymond, ez sokat számít. Mellettem pedig laknak.

Ezek sokat számítanak a fűtésnél!

2020. okt. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!