Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fáradtolajjal való fűtéshez...

Fáradtolajjal való fűtéshez kazánban milyen hatósági engedélyeztetési eljárásra van szükség?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy léteznek olyan égőfejes rendszerek, amik elég környezetbarátak és az ilyen módon való eltüzelése a fáradt olajnak megoldható valamilyen hatósági engedélyeztetési eljárás végén, illetve gondolom valamiféle adóteher ellenében, de nem találok erre vonatkozó információt az n+1edik google keresési oldalon sem. Szuper lenne ha valaki le tudná írni hogy ez pontosan hogyan zajlik, vagy ha nem akkor hogy hol lehet ezt esetlegesen megérdeklődni.

2020. okt. 18. 21:55
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
A válaszolók nagyrésze olyan ostoba mint az állat. Nem a fáradtolaj elégetésével van a probléma, hanem a környezetszennyezéssel, ahogy egy tavaly gyártott dízelautó kevésbé szennyez mint egy húszéves benzines, hasonlóképp egy modern szűrőrendszerrel szinte semmiféle károsanyag kibocsátásról nem beszélünk, szemben az engedélyezett fatüzeléssel. Svájcban ahol éltünk volt engedélyeztetési folyamat és lehetett kompletten vásárolni ilyen rendszereket és az nem egy kokerország :D. Felhívtam minden igazgatóságot, innovációs minisztériumot, zöldosztályt hogy milyen engedélyeztetés van erre. Nincs rá semmilyen, itthon ez teljesen kívülesik a figyelmen, vannak a merev zöldszabályok amit a petpalackos, gumiéketős kissebbségi borsodi települések szokásaira írtak. Ezt nekem a telefonban elmondta valamilyen zöldügyi elöljáró akivel beszéltem, hogy erre formálisan büntetnek hiába kevésbé szennyező egy egyszerű gázfűtésnél is, nincs engedélyeztetés, ez így nincs jól ezt ő is tudja de nem ők hozzák a törvényeket, saját felelősségemre vállaljam be ha akarom.
2021. ápr. 20. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!