Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi áramot fogyaszt egy...

Mennyi áramot fogyaszt egy három tagú család kb. havonta?(két felnőtt és egy baba)

Figyelt kérdés
Mosogép kb. 5x megy egy héten, mosogatógép 6x. Itthon vagyok a babával, így egy helyiségben általában ég a villany, tv a nap felében,vagy egy kicsit többet megy. Mást nem igazán használunk, a tűzhely gáz, az elektromos sütőt 1-2 hetente ha használom.

2020. nov. 27. 17:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden válasznál utólag módosítasz. Elhasználtok egy kás vizet, ezt írtad. Én azt honnan tudjam, hogy ez forró vizet vagy langyos vizet jelent. Egy kád kb. 120 cm × 50 cm × 50 cm. Ez 300 l víznek felel meg. Szóval egy 120l bojler forróvíz tartalma belefér. Továbbra is fenntartom, hogy egy 3 tagú család normál életvitel mellett minimum 6-8000 Ft-os villanyszámlát fizet. Ha pedig ezen sp[rolni szeretne akkor a bojlert kell alacsonyabb höfokra állítani, illetve a mosógépet alacsonyabb hőfokra bekapcsolni. A mosógép, bojler, mosogatógép fűtőszála fogyasztja a legtöbbet. Illetve a hűtö. Bár azt nem célszerű alacsonyabb fokozatra tenni, mert megromlanak az ételek. Valamint minden villanyszámlában van alapdíj meg rendlekzésre állási ilyesmi, ami havi kötelező fizetni való. A kérdésből és válaszokból az jött le, hogy anyóséknak jön a számla, tőletek elkérnek valamennyit, hogy szálljatok be a rezsibe, de szerinted ti nem fogyasztotok így nem akarod kifizetni az összeget.
2020. nov. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem módosítottam, csak pontosítani próbáltam. Reálisnak tartom az összeget, amit írtál. Így van, anyóséknak jön a számla, viszont éves elszámolás van, most költöztünk ide, így nem tudjuk, hogy mi mennyit fogyasztunk. Nem az, hogy nem akarom kifizetni, amit fogyasztunk, csak anyósék a leírt összegnek a dupláját kérik, ezt sokallom.

Köszönöm a segítséged!

2020. nov. 29. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!