Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti havonta hányszor fürödtök?...

Ti havonta hányszor fürödtök? Mennyi vizet fogyasztotok egyéb dolgokra? És így mennyi a hideg és melegvíz számlátok?

Figyelt kérdés
Azt is írjátok oda, hogy hányan laktok együtt. Mert azért 1 embernek jóval kevesebb a rezsije, mint mondjuk egy családos embernek, akinek van 3 gyereke.
2015. júl. 22. 14:25
1 2 3 4
 1/32 Trafó1 ***** válasza:
16%

egy felnőtt két gyerek naponta este fürdés, + egy közepes mosógép program, locsolás a kertben stb, néha kocsimosás, kéthavonta csatornával együtt fizetek 500 forintot.


Ja az elfelejtettem mondani, hogy két éve ásattam egy kutat és rá van kötve a ház.

800 ezer volt.:-DDDD

2015. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
60%

2-en egy házban

minden nap zuhanyzunk

heti vízfogyasztás kb 3 köbméter

számla 2455 forint/hó

alföldvíz zrt


hideg és melegvíz számla - ilyen nálunk nincs

2015. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
60%

Amikor még lakásban laktunk, ott havonta 6 m3 víz fogyott hármunknak. Nekünk nem volt külön meleg-hidegvíz, hanem gázmelegítő a fürdőben, a konyhában villanyos melegítőből jött a melegvíz.

Naponta zuhanyoztunk mindhárman, és heti 12-15 mosás is lement.

Azóta kiköltöztünk kertes házba, ahol 0 m3-t fogyasztunk vezetékes vízből, mert házi vízmű van. :)

Csak az alapdíjat kell fizetni, kéthavonta 730 ft-ot.

2015. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Érdekes. 3-an vagyunk egy lakásban. Én, és a szüleim. Hetente 1x fürdök(!!!!) spórolásból, akkor kb. 30 percig, a szüleim minden nap, de kb. 5 perc alatt készen vannak. És a vízszámlánk így is rengeteg. Volt, hogy a hidegvíz 24.000 forint volt, a melegvíz pedig 33.000 forint.


Ez hogyan lehetséges? Pedig annyira spórolok, hogy az nem igaz. Legtöbbször csapvizet iszok és nem ásványvizet, hogy spóroljak. Nyaranként melegvizet szinte egyáltalán nem is használok, folyamatosan azon vagyok, hogy spóroljak. Erre jön apukám, és mutatja a számlát. Hát majdnem eldobtam az agyam. Igaz elég sokat megy a mosógép, szinte minden nap 3-4x nagy mennyiségű ruhákat is kimosunk, de akkor is. Ezért ezek a 20-30 ezres számlák kicsit túlzások.


Pedig nem vagyok piszkos gyerek, minden nap szívesen fürödnék. Nem vagyok büdös, próbálok tiszta maradni, és ez sikerül is. De a hatalmas vízszámlák miatt muszáj spórolnom a vízzel. Nem tudom mi a hiba, de ilyen nagy mennyiségű vízszámláról még soha nem hallottam. Legalábbis olyantól nem, aki panelban lakik, és teljesen átlagos a fizetése.

2015. júl. 22. 14:52
 5/32 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem szüleimet most, azt mondták, hogy 12 m3 hidegvizet, és ugyancsak 12 m3 melegvizet szoktunk elhasználni havonta.
2015. júl. 22. 14:54
 6/32 A kérdező kommentje:
megvan. Kicsit tévedtem, havonta 9,5 m3 melegvizet és 8,5 m3 hidegvizet fogyasztunk.
2015. júl. 22. 15:00
 7/32 anonim ***** válasza:
70%
Elég igénytelen lehetsz ha csak hetente 1 szer fürdesz és büdös is lehetsz rendesen ilyen melegben. És még le is írod. Én minden nap fürdök hol kádban hol zuhanyzóban ilyenkor naponta 3x is.
2015. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

#7


Nem igazán érdekel, hogy minek gondolnak. Szarok rá. Nem vagyok büdös, és igen, le merem írni.

2015. júl. 22. 15:04
 9/32 anonim ***** válasza:
Jesszus, azon a számlán valami nem stimmel. Egy köbméter víz 5-600 ft csatornadíjjal együtt, plusz az alapdíj, kellene látni azt a számlát, hogy mondani tudjunk valamit!
2015. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
A fogyasztás mennyiségével semmi gond nincs, teljesen átlagos, de az ára, az horribilis!
2015. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!