Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 100 ezres fűtés költség egy...

100 ezres fűtés költség egy 130 négyzetméteres házra?

Figyelt kérdés
130 négyzetméteres, 80-as évekbeli tetőteres ház, B30 falazattal, Teschauer típusú faablakokkal, tetőszigetelését nem tudom, de minden eredeti, mint mikor épült, 1988-ban. A fűtést egy Fég C24 kazán és egy Totya vegyestüzelésű kazán látja el, Radal radiátorokkal. Többen is ijesztgettek, hogy ne csodálkozzak, ha 120-130 ezres havi gázszámlákat kapok majd, 20-21 fok mellett, a fa se lenne sokkal olcsóbb, mivel ezek a házak pénzfalók ilyen téren. Ennyire rossz lenne a helyzet?
2020. dec. 28. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Annyi talán nem lesz, de a B30 tégla nem éppen a hőszigeteléséről híres.
2020. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Hasonló m2 a lakásom, szilikát, csak födém szigetelve,ablakok: sofa, radiátor is +egyezik, és ETI 25 gázkazán van. Évi 250 ezer a számla. Átalányos fizetés.

Szerintem Te nagyon sokat fizetsz!

2020. dec. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A födém azért már magában sokat számíthat, hiszen a meleg felfelé igyekszik. Tudtommal a szilikát nem olyan tragikus, mint egy B30. Sofa ablak is gondolom gumiszigetelésű.
2020. dec. 29. 00:24
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem én fizetek, mert még nem az enyém a ház. :)
2020. dec. 29. 00:25
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Havi 40ezer körüli lesz.
2020. dec. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Én egy 70-es években épült szigeteletlen - régi ajtók, ablakok - fizetek 4 konvektorral (ami állítólag a legdrágább) évi 250ezer gázt, 80 m2-es házra.

Ebből a 250ezerből valamennyi a főzésre megy, a meleg víz villanybojler.

A tiéd sem lehet több, de ha egész évben 25ezer átalányt fizetsz, akkor abba bele kell férjen.

2020. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló az enyém, csak nekem van 6 cm szigetelés a homlokzaton. Évi 300 ezerbe kerül nekem - neked többe fog.
2020. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hasonló tulajdonságokkal vettük meg a 92'-es építésű házunkat. Födémszigetelés 1 réteg kőzetgyapot volt. Az első télen volt csak eredeti állapotában, akkor bizony botrányos gázszámláink voltak. 7 éve a legmagasabb számlánk 97 ezer forint volt a leghidegebb téli hónapban. Attól azért s*ggre ültem megmondom őszintén.

Azóta minden nyílászárót cseréltünk, kívülről ha jól emlékszem 8 centis grafitos szigetelést kapott, a koszorúknál 10 centist (vagy 10 és 12 centist, nem tudom már), a födém vastagabb és korszerűbb szigetelőanyagot kapott, kazánt cseréltünk és komplett fűtési rendszert korszerűsítettünk (csövek, radiátorok), illetve az alagsor is kapott két radiátort a tervező javaslata alapján. Ez a harmadik telünk így a teljes korszerűsítés után, lekopogom azóta nem volt 40 ezernél magasabb számlánk és a hőérzetünk is teljesen más. Mondjuk igaz, hogy a külső hőmérsékleteket nem jegyeztem, hogy igazán reális legyen az összehasonlítási alap. :)

2020. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos,csupán összehasonlítás képpen...

A mi kádár-kockánk 96m2-s.Régi faablakok,kisméretű tégla falazat,tégla boltíves mennyezet,rajta csak pár centis salak,'58~59ben épült...

Amikor megnősültem,oda költöztünk,központi fűtést csináltunk,egy Baxi kombikazánnal,2soros lapradiátorokkal.

Csak apám élt már,és mi a két picivel.

Így ötünkre a fűtés+ meleg víz 18~22(!) m3 gáz volt naponta,de volt,hogy nagyon hideg januári napokon volt 24~25 m3 is/nap. Palackos gázzal főztünk.

Ez a '90-s évek közepén volt.


Persze azóta már teljes felújítás volt....

2020. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az kemény, s hány fok mellett?
2020. dec. 29. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!